Emoji Kopyala

69 Emoji Anlamı (Kopyala) ♋

Whatsapp, Instagram ve buna benzer sosyal medya platformlarında emojiler çok sık kullanılır. Bu yazımızda “69 emoji anlamı” nedir açıklıyoruz. 69 emojisinin anlamı hakkında araştırma yapanlar için kullanım amacı ve anlamlarını burada açıklıyoruz.

69 emojisinin anlamı, kullanıcıya göre değişebilmektedir. Ancak Whatsapp ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında bulunan ♋ bu sembol yengeç burcunu ifade etmek için eklenmiştir. Eğer birinin profilinde burç: ♋ şeklinde bir ifade varsa yengeç burcu olduğunu ifade ediyor demektir. Fakat belirttiğimiz üzere semboller kişiler tarafından farklı anlamlarda da kullanılabilir. Örnek verecek olursak; cinsel bir sohbet esnasında bu sembolün kullanılması bir pozisyonu ifade ediyor da olabilir.

69 Emojisi Ne Demek?

♋ emojisi yengeç burcunu ifade etmek için emoji kitaplığında bulunan bir semboldür. Bildiğiniz gibi birçok burç bulunmaktadır. Bunlardan biri de yengeç burcudur. Yengeç burcunu ifade etmek için yatay bir 69 sembolü kullanılır. Dikkatli bakıldığında ise bu sembolün yengeç şeklinde göründüğünü fark edebilirsiniz. Burç yorumu sitelerinde, Whatsapp, Instagram ve benzeri platformlarda bu sembolü görebilirsiniz.

Mor düğme içerisinde beyaz yatay “69” simgesi, on iki takımyıldızdaki Yengeç burcunu ifade eder. (22 Haziran-22 Temmuz) tarihleri arasında doğanlar yengeç burcudur. “69” sembolü, Yengeç kabuğunu sembolize edip, Kanserin kendini koruma özelliklerine ve gizli alışkanlıklara sahip olduğunu ifade eder. Astronomide Yengeç’i temsil etmek için kullanılan bir semboldür.

Örneğin, Whatsapp emoji bölümüne gelip emoji arama kısmına yengeç yazarsanız 69 emojisinin geldiğini görebilirsiniz. Bu da yengeç burcunu ifade etmek için kullanıldığı anlamına gelir.

69 Emoji Anlamı Cinsel

♋ emojisinin cinsel anlamda da kullanıldığı yerler vardır. Örneğin, yapılan muhabbet cinsel bir muhabbetse ve bir pozisyon tarif edilirken 69 denilebilir. ♋ pozisyonu bu nedenle cinsel bir pozisyonu tarif etmek için de kullanılan bir semboldür.

69 Emojisi Kopyala

69 emojisi kopyala:
Bu sembolü kopyalamak istiyorsanız yukarıdaki kopyala butonuna dokunabilirsiniz. Bu butona bastığınızda 69 sembolü otomatik olarak kopyalanacaktır. Kopyalamış olduğunuz bu sembolü, Facebook, Twitter, Discord, Instagram ve daha bir çok platformda kullanabilirsiniz.

 • Siyah yengeç emojisi: ♋︎

Instagram biyografinizde burcunuzu belirtmek için normal mor kutu içerisinde beyaz sembol yerine siyah sembol kullanmak istiyorsanız yukarıdan kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Siyah yengeç emojisini kopyaladıktan sonra birçok alanda yapıştırarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. 69 Emojisi Ne Demek, Anlamı Nedir?
  69 emojisi anlamı, sembolizm hayatımızın her yerinde karşımıza çıkıyor. Bazen hiç alakasız yerlerde, farklı bir çağrışımda bulunan semboller ile karşılaşabiliyoruz. Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube gibi platformlarda mesaj yazarken ya da yorum atarken 69 emojisini kullanabiliyoruz. Normalde bu emoji Yengeç burcunu tasvir etmek amacıyla kullanılıyor. Ancak bazı kullanıcılar bu sembolü s**x pozisyonu olarak benimseyip bu amaçla kullanabiliyorlar. Aşağıdan hem Whatsapp hem de siyah 69 emojilerini inceleyin:

  Whatsapp 69 emojisi: ♋
  Siyah 69 emojisi: ♋︎

  69 Emoji Anlamı
  Emoji normal anlamıyla yengeç burcunu ifade etmek için kullanılır. Çeşitli burç yorumu sayfalarında, uygulamalarında bu sembol ile karşılaşabilirsiniz. Farklı amaçla kullananlar ise bunu bir pozisyona benzettiği için kullanmaktadır. Fakat, bu emoji sadece anlam itibariyle yengeç burcunu sembolize eder. Semboldeki iki yuvarlak yengecin gözünü uzun çizgiler ise kıskaçlarını sembolize etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir