Emoji Kopyala

Dolar işareti ($) kopyala ve klavyede nasıl yapılır?

“Dolar İşareti” veya görsel simge olarak “$” işareti, hem günlük hayatımızda hem de sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan bir semboldür. Bu yazımızda, dolar işaretinin anlamını, klavyede nasıl yapıldığını ve sembolü kopyalamayı anlatacağız. Bu sayede direkt olarak kopyalayıp kullanabileceğiniz gibi klavyeden de yapabileceksiniz.

Dolar işareti kopyala yapıştır, işlemini yalnızca tek dokunuşla yapabiliyorsunuz. Ayrıca dolar emojisi kopyaladıktan sonra farklı alanlarda da kullanabilirsiniz. Dolar işareti genelde Döviz kuru olan dolar miktarlarını belirtmek için kullanılır. Örneğin 1$ = 1 dolar anlamına gelmektedir. İşte, dolar işareti kopyala ve klavyede dolar işareti nasıl yapılır? Aşağıdaki başlıklarda detaylıca anlattık.

Dolar İşareti Nedir

Dolar işareti ya da “$” işareti, genelde döviz kurunu temsil etmek ve dolar para birimini göstermek için kullanılmaktadır. Dolar sembolü, dolar para birimini belirtmek için dünya çapında kullanılan sembollerden biridir. Ayrıca farklı para birimleri için de kullanılır, bunlar arasında “peso” ve “dolar” da yer almaktadır. Aynı zamanda, sembol bir “S” harfinin üzerine çekilmiş dikey bir çizgi görünümündedir.

Dolar İşareti Nedir

Dolar İşareti Kopyala Yapıştır

Dolar İşareti Kopyala:
Dolar İşareti: $ Kopyalandı!
Dolar Emojisi Kopyala: 💲 Kopyalandı!

Dolar işaretini yukarıdaki butonlardan birine dokunarak kopyalayabilirsiniz. Dolar işaretini kopyalamak için ilk butona, dolar emojisini kopyalamak için ikinci butona dokunun. Dolar emojisini direkt bilgisayar klavyesinden yapmak için ALT + 36 yazıp işareti yapabilirsiniz.

Dolar işareti kopyalandıktan sonra bilgisayarlarda CTRL + V tuşuna basarak yapıştırılabilir. Dolar para birimini belirtmek için $ simgesi eklenir.

Dolar İşareti Klavyede Nasıl Yapılır ve Yazılır

Dolar işareti, klavyede işletim sistemine göre farklı şekillerde yapılmaktadır. Windows ve macOs klavyelerde yapılışı birbirinden farklıdır. Bilgisayarınızdan: ALT + 36 tuşlarına aynı anda dokunarak Windows bilgisayarınızdan $ işareti yapabilirsiniz. macOS klavyede dolar işareti yapmak için: Option + 4 veya Shift + Alt + 4 tuşlarına aynı anda basarak dolar işareti yapılabilir.

Dolar İşareti Anlamı

Dolar işareti, dolar cinsinden para birimini ifade etmek için kullanılıyor. Dünya genelinde her birinin kendine özel sembolü vardır. Dolar para biriminin de sembolü $ şeklindedir. Ayrıca, dolar sembolü (S) üzerine çekilmiş dikey bir çizgi şeklindedir.

Dolar Simgesi Emojisi

💲

💰

🏦

💵

Yukarıda dolar simgesi emojilerini de paylaştık. Bu sayede istediğiniz şekilde, dolar emojisini kopyalayıp, sosyal medya uygulamalarınızda ya da farklı alanlarda kullanın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir