Genel

Et İşareti Kopyala – @ Nasıl Yapılır?

@ işareti maillerde kullanıcı adı ile mail adresini ayırmak için kullanılır. Örneğin: kullaniciadi@mailadresi.com gibi. Peki et işareti kopyalama işlemini nasıl yapabiliriz? @ işareti nasıl yapılır gibi birçok soruya burada cevap verdik.

@ işareti mail hesaplarında kullanıldığı gibi sosyal medya da kullanıcıyı belirtmek için de kullanılır. Örneğin Instagram’da @kullaniciadi gibi kişi etiketleme işlemi yapılabilmektedir. Bu işlem Twitter, Facebook ve çeşitli sosyal medya uygulamalarında da kullanılan semboldür. Eğer siz de Klavyede @ işareti nasıl yapılır bilmiyorsanız alt başlıktaki görseller ile anlatılanları yapmanız yeterli olacaktır.

Et İşareti Nedir?

“@” sembolü, özellikle internet ortamında kullanılan bir sembol olarak bilinir. “@” sembolü genel olarak bir e-posta adresi veya kullanıcı adı belirtmek için kullanıyoruz.

Örneğin, bir e-posta adresi şöyle görünebilir: kullaniciadi@gmail.com. Burada “@” sembolü, kullanıcı adı ile e-posta sağlayıcısını ayıran bir işaret olarak kullanmaktayız.

Et İşareti Kopyala

Et işareti kopyala yapıştır işlemi için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz. Kopyala butonuna dokunduğunuzda telefon ya da bilgisayarınız otomatik olarak bu sembolü kopyalayacaktır. Ardından kullanmak istediğiniz herhangi bir alana yapıştırabilirsiniz.
Yukarıdaki kopyala butonuna dokunduğunuz anda otomatik olarak kopyalama işlemi gerçekleşir. Telefon, tablet ya da bilgisayardan kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

Et İşareti Nasıl Yapılır?

@ işareti yapmak için aşağıdaki görselde belirtilen tuşlara aynı anda basmanız gerekir. Başlangıçta ALT ardından Q simgesine dokunarak bu ifadeyi yapabilirsiniz. Klavyede et işareti nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki görseldeki gibi tuşlama yapın.

  • Et işaretini yapmak için klavyenizden ALT GR + Q harfine basın.
  • Bu iki sembole aynı anda dokunduğunuzda @ işaretini yapmış olursunuz.

@ işareti nasıl yapılır bilmeyenler için burada adım adım anlattık. Bu yöntem sayesinde mail adresinizi yazarken ya da farklı alanlarda kullanmak için @ sembolünü yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir