Emoji Kopyala

Tesbih Emojisi Kopyala, Anlamı

Tesbih emojisi kopyala yapıştır işlemi ile birlikte anlamına da buradan bakabilirsiniz. Tesbih emojisi iPhone ve Android telefonlarda kullanılabilir. Sosyal medya uygulamalarında farklı alanlarda bu emojiyi kullanabilirsiniz. Bazı sosyal medya kullanıcılarının özlü sözlerin sonuna, biyografi alanına ve gönderi açıklamalarına da tesbih sembolünü kullandıklarını görebilirsiniz. Eğer siz de klavyede tesbih sembolü nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hemen buradan kopyalayın.

Tesbih sözcüğü tarihte ilk defa “belli sözleri tekrarlayıp Allahın yüceliğini dile getirme” (1300 yılından önce)”dua boncuğu” [ Tezkiret-ül Evliya (1341) : palās geymiş-idi, keçeden börk başına urmış-ıdı ve tesbih boynunda asmış-ıdı ] eserinde kullanılmıştır. Tesbih namazlardan sonra, Allah’a dua etmek için de kullanılır. Ayrıca süs amacıyla üretilmiş tesbihler de vardır. Bu tesbihler genelde eğlence amaçlı çekilir, püskülleri değerli madenler ve taşlar ile süslenebilir.

Tesbih Emoji Anlamı

Çoğu dinde dua ya da meditasyonda kullanılan bir ipe dizili boncuklar şeklindedir. Genel olarak boncuklardan oluşur ve, imamenin ucunda püsküller vardır.

Tesbih Emoji, emojisi bir süre öncesinde Whatsapp, Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarında kullanılabilecek şekilde kütüphaneye eklenmiştir. Bu emoji, dini bir semboldür. Fakat ülkemizde, süs amacıyla da kullanılmaktadır. Erkeklerin ellerinde tesbih salladığını görebilirsiniz. Ayrıca camilerde, namaz kılındıktan sonra Allah’a dua edilirken de tesbih çekilmektedir.

Tesbih Emojisi Kopyala

Kopyalandı!

Bilgisayarda klavyeden tesbih emojisi yapmak isteyenler yukarıdaki kopyala butonuna dokunarak sembolü kopyalayabilir. Kopyalandıktan sonra, metin yazılabilen her yerde kullanabilirsiniz. Destekleyen oyun, sohbet uygulamaları, sosyal medya uygulamaları ve web sitelerde bu emoji kullanılabilmektedir.

Tesbih emojisi kullanıldığı platforma göre farklı görünümde olabilir. Aşağıda bazı platformlardaki görünümünü paylaştık.

tesbih emojisi kopyalama

Tespih 📿 için emoji kodları:

HTML hex📿
HTML dec📿
URL escape code%F0%9F%93%BF
Punycodexn--1u8h
Bytes (UTF-8)F0 9F 93 BF
JavaScript, JSON, Java\uD83D\uDCFF
C, C++, Python\U0001f4ff
CSS\01F4FF
PHP, Ruby\u{1F4FF}
Perl\x{1F4FF}

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir