Genel

Wattpad Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Wattpadd dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip bir sosyal uygulamadır. Peki, Wattpad hesap silme nasıl yapılır? Rehber halinde anlatıyoruz.

Wattpad hesap silme linki, kullanıcılar tarafından zaman zaman aranan konulardan biri haline gelmiştir. İnsanların ücretsiz hesap açarak hikaye yazıp, bunları diğer kullanıcıların da okuması için sunduğu bir platform olan Wattpad, dünya çapında çok fazla ilgi görüyor. Kullanıcılarının çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu bir uygulamadır. Wattpad ile yüzbinlerce hikaye, roman ve kısa öyküye ulaşabilirsiniz. Eğer siz de hikayeler anlatmayı seviyorsanız hemen siz de yazmaya başlayabilirsiniz.

Wattpad, bir yazılım platformu ve online topluluk olarak tanımlanabilecek bir hizmettir. Wattpad, kullanıcılarının kendi yazılarını paylaştıkları ve okudukları bir platformdur. Wattpad, özellikle genç yazarlar ve yazarlıkla ilgilenen kullanıcılar için popülerdir. Platform üzerinde, kullanıcılar kendi yazdıkları hikâyeleri, şiirleri, romanları ve benzeri yazıları paylaşabilirler.

Ayrıca, diğer kullanıcıların yazılarını da okuyabilirler. Wattpad, kullanıcıların yazılarını beğenme, yorum yapma ve takip etme gibi özellikleri de sunar. Bu sayede, yazarlar yazdıkları yazıların ilgi görüp görmediğini anlık olarak görebilirler ve diğer kullanıcıların yazılarını takip ederek, yeni yazılar keşfedebilirler. Wattpad, web sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden kullanılabilir.

Wattpad Hesabı Silmeden Önce Yapılması Gerekenler

Sizde Wattpad kullanmayı bırakmayı düşünüyorsanız ve hesabınızı silecekseniz bazı önlemler almalısınız. Hesabınızı silmeden önce yazdıklarınızı yedeklemeye ne dersiniz? Wattpad hesabı silme işlemi ile hesabınızdaki hikayelerde silinecektir. Bu nedenle paylaştığınız hikayeleri yedekledikten sonra hesabınızı silmeniz gerekir. Eğer yedekleme yapmadan hesabı silerseniz hikayeleriniz tamamen silinmiş olacak.

Wattpad üyelik silme işlemini yapmadan önce size ait olan hikayeleri bir yerlere not alın. Ayrıca takip ettiğiniz sevdiğiniz hesaplar varsa ve sonra tekrar takip etmek isterseniz o hesapların da kullanıcı adlarını kont alın. Bu sayede çok fazla veri kaybetmemiş olursunuz.

Wattpad Hesap Silme Linki 2023

 • Wattpad hesap silme: Hesabınızı silmek için telefon tarayıcısından ya da bilgisayardan Wattpad resmi internet sitesine giriş yapmalısınız.
 • Wattpad’te oturum açmak için TIKLAYINIZ
 • Wattpad internet sitesine giriş yapıp oturum açtıktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan aşağı yönlü ok’a dokunun.
 • Ardından açılan küçük listede bulunan “Settings (Ayarlar)” seçeneğine dokunun.
 • Açılan kişisel bilgilerin de bulunduğu sayfanın en altında “Close Account (Hesabı Kapat)” butonuna dokunup hesap silme işlemine devam edin.
 • Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra; Wattpad hesabınızı kapatma nedeninizi sorar. Listedeki nedenlerden birini seçin.
 • Alt kısımda kutuda ise “Wattpad deneyiminin daha iyi olması için ne yapabilirdik?” sorusunu yanıtlayın.
 • Ardından, “Yes, I’m sure (Evet, eminim)” seçeneğinin yanında bulunan kutucuğu işaretleyin.
 • Son olarak, işleme devam edebilmek için Wattpad hesap şifrenizi yazın ve “Close Account (Hesabı Kapat)” seçeneği ile hesap kapatma işlemini yapabilirsiniz.

Çoğu kişi hesabı hemen silmek için Wattpad hesap silme linki aramaktadır. Ancak böyle bir link bulunmamaktadır. Wattpad hesap silme işlemleri uygulamadan da yapılamıyor. Bu nedenle yukarıda anlatmış olduğumuz adımları takip ederek hesabınızı silebilirsiniz. Yapmanız gereken telefonunuzun tarayıcısından ya da bilgisayarınızdan Wattpad’e giriş yaparak hesap silme adımlarını takip etmektir.

Yukarıdaki adımları tek tek izleyerek Wattpad hesabınızı silebilirsiniz. Veri kaybetmemek için hikayelerinizi bir yere not almanızı öneririz.

Wattpad Silinen Hesabı Geri Alma

Silinen Wattpad hesabını geri almak mümkün mü? Hesabınızı silerken size bütün bilgilerinizin tamamen silineceğine dair uyarı yapılır zaten. Eğer siz yine de devam edip hesabı silmek isterseniz hesap tümüyle silinir.

Özetle sildiğiniz Wattpad hesabını tekrar geri getirmek mümkün değildir. Bu nedenle hesabınızı silmeden önce iki defa düşünün.

Telefondan Wattpad Hesabı Kapatma

Telefondan Wattpad Hesabı kapatma adımları için tarayıcıdan Wattpad internet sitesine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra yine yukarıda bahsedilen hesap silme adımlarını takip ederek hesabı silebilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

 • Wattpad hesabınıza giriş yapın,
 • Ayarlar bölümüne girin,
 • Hesabı Kapat menüsüne girin,
 • Buradan gerekli adımları uygulayın,
 • Ardından Hesabı Sil butonuna dokunarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Hesabınızı kalıcı şekilde sildikten sonra bu hesaba tekrardan giriş yapamayacaksınız. Ayrıca bu hesaptaki verileriniz de tamamen silinecektir. Eğer verileriniz silinmesin istiyorsanız hesabınız silinmeden önce bilgilerinizi, hikayelerinizi ve benzeri sizin için önemli olan her şeyi farklı bir yere kaydedin.

Wattpad Nedir?

Anlatacak iyi bir hikayen mi var? Wattpad’de topluluğun gücüyle hikayelerinin keşfedilmesini sağlayabilirsin. Sadece hikaye yazmak zorunda da değilsin şiir de yazabilirsin. Özgün romanını, Wattpad’de yazma konusunda daha da tecrübe kazanmak için diğer kullanıcılar ile paylaş. Hikayenin herkes tarafından beğenileceğini mi düşünüyorsun? Wattpad ile bunu yayınla ve okurların tepkilerini gözlemle.

Wattapad ülkemizde de yüzbinlerce kişi tarafından kullanılıyor. Yine ülkemizde de genelde kullanıcılarını gençler oluşturuyor. Eğer güzel bir hikayeniz varsa ve bunu insanların da okumasını istiyorsanız Wattpad’de hesap açmak ücretsiz. Makaleler, şiirler, hikayeler okuyabileceğiniz Wattpad’i uygulama olarak telefonunuza yükleyip buradan da gönderiler paylaşabilir ya da gönderileri okumaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir