Genel

05557570155 Kimin Numarası – 0555 757 01 55 Neden Arıyor?

05557570155 Kimin numarası beni neden aramış. 05557570155 Neden arıyor ve 05557570155 kime ait detaylar.

Zaman zaman çeşitli numaralardan aranmaktayız. Arayan kişilerin kötü niyetli mi yoksa tanıdık biri mi olduğunu anlamak neredeyse imkansız. Çünkü bazen arama geldiğinde telefona cevap verdiğimizde karşı taraftan ürün tanıtımı yapılabiliyor. Bununla birlikte kötü niyetli kişilerin de bu tür aramalar yaparak insanlardan para ya da buna benzer şeyler talep ettiğini haberlerde dahi görüyoruz. Bu durumda ise vatandaşlar gelen bilinmeyen numaralar konusunda temkinli davranmaktadır.

Örneğin insanlar gelen bir arama sonucunda eğer numarayı tanımıyorsa o telefon numarasını internette arayarak kimin olduğunu öğrenmeye çalışıyorlar. Asla telefondan tanımadığınız kişilere kimlik bilgilerinizi vermeyin ve para vs talep eden kişileri dikkate almayın. Sizi arayan 05557570155 telefon numarasının kime ait olduğunu merak ediyorsanız haberimizin devamını okuyun.

İçişleri Bakanlığı Neden Arıyor?

Vatandaşları kötü niyetli kişilerden korumak için aramalar yapılıyor. “Sizleri Telefonla Arayarak Kendilerini Polis, Asker veya Savcı Olarak Tanıtıp, Sizden Para, Altın İsteyen Şahıslara İnanmayın

İçişleri Bakanlığı Telefon Numarası

İçişleri bakanlığının direkt olarak telefon numarası +90 (312) 422 40 00

05557570155 Neden Arıyor?

Yabancı numaralar bazen ürün tanıtımı bazen de bilgilendirme amaçlı kimi zaman da kötü niyetli kişiler tarafından bizleri aradığında karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda vatandaşları arayan numaralardan biri de 05557570155 telefon numarasıdır. Gelen aramayı yanıtlayan kişiler numaranın ne olduğunu güvenilir olup olmadığını anlayabiliyor. Fakat gelen aramayı cevaplayamayan ve cevapsız çağrı olarak gören kişiler 0555 757 01 55 telefon numarası kime ait ve güvenilir mi gibi soruların yanıtını arıyorlar. Bizler bu sorunun yanıtını sizin için araştırdık.

Bu numara İç İşleri Bakanlığı tarafından uyarı amacıyla arandığınızı belirtiyor. Bu numarayı geri aradığınız zaman size hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanız konusunda bilgilendirme yapılmaktadır. Herhangi bir tuşa basmanız istendiği zaman kesinlikle tuşlama yapmayıp telefonu kapatın. Ne kadar bilgilendirme anonsu yapılsa da direkt olarak numaranın İç İşleri bakanlığına ait olup olmadığı bilinmediğinden dolayı güvenilirliği de bilinmemektedir. Eğer sürekli olarak bu telefon numarası tarafından aranarak rahatsız ediliyorsanız engelleyebilirsiniz.

05557570155 Kime Ait

İnsanlar, dolandırıcı ve art niyetli kişilerden dolayı yabancı numara tarafından arandığında tedirgin oluyor. Dolandırıcılar sürekli yöntem değiştirip geliştiriyorlar. Bazen tanıdığınız bir firmadan ya da markadan aramış gibi yapıyorlar. Bazen de Polis, Hakim ve Savcı kılığında aradıklarını iddia ediyorlar. Fakat sakın bu tür kişilere inanmayın ve gelen aramayı sonlandırıp direkt olarak o numarayı engelleyin. Gelen aramalarda sizlerden tuşlama yapmanız istenirse herhangi bir tuşlama da yapmanızı önermiyoruz. Bunun yerine görüşmeyi sonlandırın.

05557570155 telefon numarası İç İşleri Bakanlığından arandığınızı söyleyip daha sonrasında “Sizleri Telefonla Arayarak Kendilerini Polis, Asker veya Savcı Olarak Tanıtıp, Sizden Para, Altın İsteyen Şahıslara İnanmayın“ şeklinde anons dinletmektedir. Sonrasında ise belirli tuşlama yapmanızı istiyor. Bu numaranın istediği tuşlamayı yapmak yerine direkt olarak görüşmeyi sonlandırın. Çeşitli internet sayfaları tarafından Şüpheli bir numara olarak tanımlanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir