Emoji Kopyala

Alt Tire Kopyala

Alt tire, genelde mail adresi alırken ya da kullanıcı adlarında kullanılabiliyor. Nasıl yapıldığını bilmeyenler için “Alt tire kopyala” işleminin nasıl yapıldığını anlattık. Ayrıca direkt olarak klavyede alt tire nasıl yapılır bilmeyenler için nasıl yapıldığı hakkında da bilgiler veriyoruz. Buradan hem direkt kopyalayabilir hem de klavyede nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Telefondan alt tire yapmak için de yine ayrı bir başlıkta neler yapmanız gerektiğini anlatıyoruz.

Alt tire mail adresi oluştururken, Instagram, Facebook gibi sosyal medya uygulamalarında kullanıcı adı alırken sıkça kullandığımız işaretlerden biridir. Windows bilgisayarlarda, Android ve ios işletim sistemine sahip mobil cihazlarda bu sembolü yapmak normalde çok basittir.

Alt Tire Nedir?

“Alt tire” ya da “alt çizgi” (_), bir metin ya da belge içinde kullanılan noktalama işaretlerinden biridir. Türkçede kelimeleri ayırırken ya da özel isimlerde kullanılan işaretlerdendir. Ayrıca, alt tire bazen boşluk anlamında da kullanılabiliyor. Fakat günümüzde Instagram da kullanıcı adı alırken kullanılıyor diyebiliriz. Örnek verecek olursak: bosluk_kopyala gibi kullanıcı adı almak için alt tire çok fazla kullanılan işaretlerdendir.

Ayrıca dosya ve url isimlerinde de kullanılabilir. Örneğin bazı internet sitelerinin link yapısında kelimeler ayrılırken düz çizgi yerine alt çizgi kullanılmaktadır. Dosyalara isim verirken de sıklıkla kullanılan işaretlerden biridir. Günümüzde alt tirenin sadece sosyal medya hesabı açarken kullanıcı adlarında kullanıldığı

Bilgisayarda Alt Tire Nasıl Yapılır?

 • Bilgisayarı açın ve metin yazabileceğiniz herhangi bir alana tıklayın.
 • Ardından klavyenin sağ tarafında bulunan CTRL tuşuna basılı tutun ve klavyenin üstündeki tuşlardan “-” tuşuna dokunun.
 • Bunu yaparsanız bilgisayardan “_” alt tire yapabilirsiniz.

Bilgisayardan alt tire nasıl yapılır sorusuna yanıt bulmak için Youtube platformundaki videoları da izleyebilirsiniz. Ancak genel itibariyle CTRL + – tuşlarına aynı anda dokunmanız halinde klavyeden alt tire yapabilirsiniz. Windows işletim sistemine sahip bütün bilgisayarlarda alt tire yapabilmek için bu yöntem kullanılabilir.

Telefonda Alt Tire Nasıl Yapılır?

Telefondan mail adresi yazarken ya da Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında kullanıcı adı almak için alt tire kullanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler:

 • Mesaj alanına gelin.
 • Klavyeyi açın.
 • Sol alt kısımdan “123” seçeneğine dokunun.
 • Buradan alt tire bulup basın.
 • Alt tire yapmış olacaksınız.

Android işletim sistemine sahip ya da ios işletim sistemine sahip cep telefonlarından ya da tabletlerden yukarıdaki yöntemi uygulayarak alt tire yapabilirsiniz. Ayrıca yine aynı ekrandan soru işareti, kare, tire ve buna benzer sembolleri de kullanabilirsiniz.

Alt Tire Kopyala

Alt tire kopyala yapıştır:
Alt Tire Kopyalandı… BoslukKopyala.com

Yukarıdan kopyala düğmesine dokunun. Bu düğmeye dokunduğunuzda otomatik olarak alt tire simgesi kopyalanacaktır. Kopyalama tamamlandıktan sonra kullanmak istediğiniz alana giderek yapıştırmanız yeterli olacak. Bütün sosyal medya uygulamalarında, internet tarayıcılarında ya da mesajlaşma uygulamalarında kullanılabilir.

Alt tire, kullanıcı adı alırken, e-posta oluştururken, programlama dillerinde ve dosya adlarında kullanılan işaretlerden biridir. Bu işareti direkt olarak kopyalamak için yukarıda bulunan kopyala düğmesini kullanın. Farklı ve değişik semboller arıyorsanız emoji kopyala sayfasını ziyaret edin. Burada birbirinden değişik emojiler ve klavyede olmayan sembolleri paylaşıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Alt tire nasıl yapılır?
  Basit dokunuşlarla alt tire nasıl yapılır bilmiyor musunuz? Bilgisayarınızdan ya da mobil cihazınızdan alt tire yapmak için basit tuşlamalar yapmanız gerekir. Bilgisayarda alt tire yapmak için ctrl + – tuşlarına aynı anda basmanız gerekir. Bu iki tuşa bastığınızda “_” yapmış olursunuz. Mobil cihazlarda ise klavyeyi açmanız sonra “123” yazan düğmeye dokunarak işaretlerin olduğu alana gelmeniz gerekiyor. Buradan da alt tireyi bulup üstüne dokunarak alt tire yapılabilir. Android ve ios işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde bu yöntem ile alt tire yapılabilir.

  Alt tire kopyala yapıştır
  Alt tire kopyala işlemi için direkt olarak yukarıdaki kopyala butonunu kullanabilirsiniz. İsterseniz ( _ ) parantez içerisindeki alt çizgiyi kopyalayarak da kullanabilirsiniz. E-posta hesabına giriş yapmak için ya da kullanıcı adı almak için bu işarete ihtiyaç duyuyorsanız kopyalayıp hemen kullanmaya başlayın. Bütün bunlara ek olarak ekstra bilgi vermek gerekirse sosyal medya ya da farklı hesaplarınızın şifresini belirlerken de alt tire işaretini şifreyi güçlü kılmak için kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir