Emoji Kopyala

Arapça Elif Harfi Kopyala (ا)

Her dilde olduğu gibi Arapça’da da harflerin olduğu bir alfabe vardır. Bu yazımızda, “Arapça Elif harfi kopyala” seçeneğini burada paylaştık. Elif (ا), Arap alfabesinde birinci harftir. İbranice muadili alef harfi diyebiliriz. Bu harfi bazı insanlar sosyal medya hesaplarında kullanmak isteyebiliyor. Örneğin, adı Elif olanlar Arapça’nın bu ilk harfini kopyalayarak sosyal medyada isim alanında kullanabiliyor. Kullanacağınız alan her ne olursa olsun, aşağıdaki kopyalama butonunu kullanarak ilgili harfi kopyalayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Arapça elif harfi, Arap alfabesindeki ilk harftir. Aşağıdaki butona basıp bu harfi bilgisayar ya da mobil cihazınızdan hafızaya kopyalayabilirsiniz. Sonra kullanacağınız alana gelip Ctrl + V tuşlarına aynı anda basıp yapıştırarak kullanabilirsiniz. Mobil cep telefonu ya da tabletlerde ise metnin belli bir yerine basılı tutarsanız “yapıştır” seçeneği gelir. Buradan da yapıştır seçeneğine dokunularak yapıştırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Arapça Elif Harfi Kopyala

Arapça Elif Harfi Kopyala Yapıştır:
Arapça Elif Harfi: ا Kopyalandı!

Arapça Elif harfi emojisini yukarıdaki kopyala butonuna dokunarak kopyalayabilirsiniz. Daha sonrasında Instagram, Whatsapp, Telegram, Discord ve benzeri sosyal medya uygulamalarında kullanabilirsiniz. Arap alfabesinin ilk harfi olan Elif “ا” ülkemizde daha çok sosyal medya uygulamalarında kullanılmaktadır.

Arap Alfabesi Bütün Harfler

Arap alfabesi harflerini ve okunuşunu aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Örneğin ilk harf olan “ﺍ” Elif şeklinde okunur.

ElifضDad
بBeط
تTeظ
ثSeعAyn
جCimغĞayn
حHaفFe
خقKaf
دDalكKef
ذZelلLam
رRaمMim
زZeنNun
سSinهHe
شŞinوVav
صSadيYe
ءHemze

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir