Genel

Arapça Muhammed Yazısı Kopyala

Muhammed Arapça kökenli bir isimdir. Merak edip araştıranlar için Arapça “Muhammed yazılışı” nasıl yazılır anlatıyoruz. Ayrıca direkt olarak kopyalamak isteyenler için kopyalama seçeneğini de burada verdik. Tek bir dokunuşla telefondan, tabletten ya da bilgisayardan Arapça Muhammed yazılışı kopyalanabilir. Bu sayede direkt olarak Arapça Muhammed yazısı nasıl yazılır görüntüleyebileceğiniz gibi kopyalayabileceksiniz.

Arapça Muhammed Yazısı

Arapça Muhammed yazısı “مَحْمَد” şeklinde yazılmaktadır. Ancak “” şeklinde de yazıldığı gözlemlenmiştir. Görsel olarak incelemek isteyenler aşağıdaki görselleri de inceleyebilirler. Deftere ya da herhangi bir yere yazmak için aşağıdaki görsellerdeki gibi yazılabilir.

Arapça “Hz Muhammed yazısı” yukarıdaki görsellerde gösterildiği gibi yazılmaktadır. Bu yazıyı isterseniz direkt olarak yukarıdan kopyalayabilirsiniz. Fakat yukarıdaki ibare sadece Muhammet ibaresidir. Direkt olarak Hz Muhammed yazısını kopyalamak istiyorsanız aşağıdaki kopyalama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Arapça Hz Muhammed Yazılışı Kopyala

‏‏‏‏‏‏‏

Yukarıdaki kopyala butonuna dokunarak direkt olarak Muhammed isminin Arapça yazılışını kopyalayabilirsiniz. Hz. Muhammed’in Arapça yazılışı “حضرة محمد” veya sıklıkla kısaltılmış haliyle “صلى الله عليه وسلم” şeklindedir.

Muhammed Kelimesinin Türkçe ve Arapça Çevirileri

Orijinal metinAnlam
Hz. Muhammed [Genel]مُحَمَّدٌ عليه الصلاة و السلام
Hz. Muhammed (s.a.v) [Genel]عِزُّ العَرَبِ
Hz. Muhammed (S.A.V) [Genel]سَيِّدُ الأَنَامِ
Hz. Muhammed (S.A.V) [Genel]سَيِّدُ الكَائِنَاتِ
Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimiz [Genel]دَلِيلُ الخَيْرَاتِ
Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimiz [Genel]رَحْمَةٌ لِلْعَالَمِين
Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimiz [Genel]رَسُولُ الثَّقَلَينِ
Hz.. Muhammed (S.A.V) Efendimiz [Genel]خَيْرُ الأَنَامِ : خَيْرُ البرِيَّةِ، خَيْرُ البشَرِيَّةِ
Hz.Muhammed (S.A.V) Efendimiz [Genel]سَيُّدُ العَرَبِ و العَجَمِ : سيدنا محمد صلي الله عليه و آله وسلم
Hz.Muhammed (s.av) Efendimiz [Genel]رَحْمَةٌ لِلْعَالَمِين

Arapça Muhammed yazısını kopyalamak isteyenler yukarıdan direkt olarak kopyala seçeneğine dokunarak bunu yapabilirler. Ayrıca seçip, ardından ctrl+c tuşlarına basmanız halinde seçtiğiniz alanı kopyalamış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir