Genel

Ayetel Kürsi Arapça Yazılışı Kopyala

Ayetel Kürsi Arapça yazılışı, Ayetel Kürsi Türkçe anlamı nedir? Ayetel Kürsi okunuşu hakkında bilgiler.

Bu yazımızda ise sosyal medyada paylaşmak isteyenler için Ayetel Kürsi Arapça yazılışı kopyalama seçeneğini paylaştık. Buradan hem Ayetel Kursi Arapça yazılışını fotoğraflı ve yazılı olarak bulabileceğiniz gibi, okunuşu ve Türkçe anlamını da bulabilirsiniz. Ayetel Kürsi, Bakara Suresi’nin 255. ayetidir. Allah‘ın kudretini ve yüceliğini anlatan bu ayet, İslam’ın en önemli ayetlerinden biri. Ayetel Kürsi, kötülüklerden ve zarardan korunmak için okunulan ayetlerdendir. Kötü hissedenler, işleri yolunda gitmeyenler ve iç rahatlığına ulaşmak isteyenler de Ayetel Kürsi okumaktadır.

Ayetel Kürsi Arapça yazılışı kopyala, butonunu kullanarak telefondan ya da bilgisayardan kopyalama işlemini yapabilirsiniz. Kopyaladığınız Ayetel Kursi Arapça yazılışını sosyal medya uygulamalarında da kullanabilirsiniz. İsterseniz, Whatsapp Güncellemeler alanında ya da Instagram hikayelerinde de paylaşabilirsiniz.

Ayetel Kürsi Arapça Yazılışı

اَللّٰهُ لَٓا اِلٰهَ اِلَّا هُوَۚ اَلْحَيُّ الْقَيُّومُۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌۜ لَهُ مَا فِي السَّمٰوَاتِ وَمَا فِي الْاَرْضِۜ مَنْ ذَا الَّذ۪ي يَشْفَعُ عِنْدَهُٓ اِلَّا بِاِذْنِه۪ۜ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ اَيْد۪يهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْۚ وَلَا يُح۪يطُونَ بِشَيْءٍ مِنْ عِلْمِه۪ٓ اِلَّا بِمَا شَٓاءَۚ وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَۚ وَلَا يَؤُ۫دُهُ حِفْظُهُمَاۚ وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظ۪يمُ ﴿٢٥٥﴾

Bayramlarda, kandillerde ve cuma günleri Ayetel Kursi paylaşmak isteyenler direkt olarak buradan kopyalayabilirler. Bilgisayardan ya da cep telefonunuzdan kopyalama işlemi yapılabilir.

Ayetel Kürsi Okunuşu

Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum
la te’huzühu sinetüv vela nevm
lehu ma fis semavati ve ma fil ard
men zellezi yeşfeu indehu illa bi iznih
ya’lemü ma beyne eydihim ve ma halfehüm
ve la yühıytune bi şey’im min ilmihi illa bi ma şa’
vesia kürsiyyühüs semavati vel ard
ve la yeudühu hıfzuhüma
ve hüvel aliyyül aziym

Ayetel Kürsi okunuşu ise yukarıdaki gibidir. Eğer ezberleyecekseniz yukarıda satır satır ayırdık. Bu sayede ezberlemesi ve akılda kalması daha kolay olacaktır.

Ayetel Kürsi Arapça Yazılışı Kopyala

Ayetel Kürsi Arapça Yazılışı Kopyala:
Kopyalandı… BoslukKopyala.com

Yukarıdaki kırmızı kopyala butonuna dokunarak Ayetel Kürsi Arapça yazılışını kopyalayın. Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra Whatsapp ve benzeri uygulamalarda mesaj olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca Whatsapp Güncellemeler alanında ya da Instagram hikayelerinde paylaşılabilir.

Ayetel Kürsi Türkçe Anlamı

Ayetel Kürsi anlamı ise;

Diyanet meali şu şekildedir: “Allah, O Allah’tır. O, yegâne hak mâbuddur ki O’ndan başka İlâh yok, yalnız O; daima yaşayan, duran, tutan, her an bütün hilkat üzerinde hâkim, Hayy ü Kayyum ancak O’dur. Ne gaflet basar O’nu, ne uyku. Göklerde, yerde ne varsa hepsi O’nundur. Kimin haddine ki izni olmaksızın O’nun yanında şefaat edebilsin? Allah, yarattıklarının işlediklerini, işleyenlerini, geçmişlerini, geleceklerini bilir. Onlar ise O’nun bildiklerinden yalnız dilediği kadarını kavrayabilir; başka bir şey bilemezler. O’nun kürsüsü, ilmi bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır ve bunların koruyuculuğu, bunları görüp gözetmek kendisine bir ağırlık da vermez. O, öyle ulu, öyle büyük ve yücedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir