Genel

Bismillahirrahmanirrahim Arapça Yazılışı Kopyala

Besmele dualara başlamadan önce okunur, ayrıca herhangi bir işe başlamadan önce de euzu besmele çekilir. Bu yazımızda “Bismillahirrahmanirrahim Arapça yazılışı kopyala” nasıl yapılır anlatıyoruz. Buradan direkt kopyalayabileceğiniz gibi Bismillahirrahmanirrahim yazılarının olduğu görselleri de telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Besmele ve Euzu besmele nasıl yazılır, Arapça yazılışını merak edenler buradan inceleyebilir ve hatta kopyalayabilirler.

Bu haberimizde hem besmele hem de euzu besmelenin arapça yazılışını paylaşıyoruz. Ayrıca kopyalamak isteyenler için alt başlıklarda kopyalama seçeneklerini de listeledik.

Bismillahirrahmanirrahim Ne Demek?

Besmele “Bismillahirrahmanirrahim” diye okunur ve ayet olarak kabul edilir. Kuran-ı Kerim’de her surenin başlangıcında besmele vardır. Bütün sureler besmele ile başlamaktadır. Ülkemizde “Bismillah” şeklinde kısaltarak kullanılmaktadır. Bismillah ise “Allah’ın adıyla” demektir. Besmelenin anlamı ise “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla”  anlamına gelmektedir.

Arapça Besmele Yazılışı: بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Bismillahirrahmanirrahim Arapça Yazılışı Kopyala

Bismillahirrahmanirrahim Arapça Yazılışı Kopyala:Euzu Besmele Arapça Yazılışı Kopyala:
Yukarıdaki kopyalama butonları ile hem besmele hem de euzu besmelenin Arapça yazılışı kopyalanabilir. Kopyalama işlemini yaptıktan sonra kullanmak istediğiniz alana gelip yapıştırarak kullanabilirsiniz. Whatsapp, Instagram, Telegram, Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında kullanılabileceği gibi sms olarak da gönderilebilir.

Euzu Besmele Arapça Yazılışı

  • Euzu Besmele Harekesiz: أعوذ بالله من الشيطان الرجيم , بسم الله الرحمن الرحيم
  • Euzu Besmele Harekeli: أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم
  • Eûzü Besmele Okunuşu: “Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.”

Euzu besmele Harekeli ve hareketsiz bir şekilde yazılabilir. Anlamı ise Kovulmuş Şeytandan Allah’a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla anlamına gelmektedir. Okunuşu ise Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm. Olarak Türkçe okunur.

Euzu billahi mineş-şeytânirracîm Bismillahirrahmanirrahîm Yazısı Kopyala

Euzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm’in ne anlama geldiğini ve Türkçe okunuşunu yukarıda listeledik. Ayrıca hem Besmele hem de Euzu besmeleyi yukarıdaki butonları kullanarak kopyalayabilirsiniz. Kopyalama işlemini gerçekleştirdikten sonra Instagram biyografinizde, fotoğraf açıklamalarında, Whatsapp mesajlarında, hakkımda kısmında ya da hikayelerinde de kullanabilirsiniz.

bismillahirrahmanirrahim

Bismillahirrahmanirrahim yazısı olan fotoğraf indirmek istiyorsanız buradan indirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey fotoğrafın üzerine basılı tutup kaydet seçeneğine dokunmak. Kaydet seçeneğine dokunduğunuzda o fotoğraf telefonunuzun galerisine kaydedilir.

bismillahirrahmanirrahim yazısı

İndirdiğiniz bu görseli Instagram hikayeleri ya da gönderilerinde ya da Whatsapp’tan mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Bismillahirrahmanirrahim tablo

Evinize, iş yerinize ya da camilerde kullanmak için Bismillahirrahmanirrahim tablosu da alabilirsiniz. İnternette çeşitli sayfalarda bu tabloların satışı da yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir