Emoji Kopyala

Çap İşareti Nasıl Yapılır? (Ø) Çap İşareti Emojisi Kopyala

Çap işareti (⌀), teknik çizimler ve matematik gibi çeşitli alanlarda karşımıza çıkan sembollerden biridir. Bu makalemizde çap işaretinin anlamı, klavyede nasıl yapılır adımlarını anlatıyoruz. Aynı zamanda çap işareti kopyala seçeneğini de burada paylaşıyor olacağız. Tek dokunuşla kopyalayabileceğiniz gibi, bilgisayar klavyesinden nasıl yapılacağını da buradan inceleyebilirsiniz.

Çap işareti kopyala yapıştır, işlemi sayesinde hem bilgisayardan hem de iPhone ve Samsung gibi android işletim sistemine sahip cihazlarınızdan sembolü kopyalayın.

Çap İşareti Kopyala

Çap İşareti Kopyala:
Çap İşareti: Ø Kopyalandı!

Çap işaretini hemen kopyalamak için yukarıdaki kopyala butonuna dokunun. Bunu yaptığınız anda otomatik olarak kopyalama işlemi gerçekleşir. Kopyaladığınız sembolü sosyal medya uygulamalarında kullanabileceğiniz gibi Excel ve Word gibi programlarda da kullanabilirsiniz.

Eğer bu sembolü bilgisayardan kopyaladıysanız kullanacağınız alana sağ “tıklayıp yapıştır seçeneğini seçerek veya CTRL + V” tuşlarına aynı anda dokunarak yapıştırabilirsiniz.

Çap İşareti Nedir?

Çap işareti (⌀), kullanım amacı bir çemberin veya silindirin çapını belirtmek için kullanılan semboldür. Çap işaret, genel olarak teknik çizimlerde, mühendislikte ve matematikte kullanılan sembollerden biridir. Çap işaretinin anlamı, bir çemberin ya da silindirin merkezinden kenarına kadar olan mesafeyi belirtmektedir.

Çap İşareti Klavyede Nasıl Yapılır ve Yazılır?

Çap işareti, klavyede belirli bir tuş kombinasyonu uygulanarak yapılmaktadır. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda, çap işaretini yapmak için: Alt tuşuna basılı tutarken 0216 rakamlarına aynı anda basmalısınız. Mac işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda ise, çap işareti yapmak için Option + Shift + O tuşlarına basmanız gerekmektedir.

Çap Simgesi Anlamı

Çap simgesi (Ø) anlamı, bir çemberin veya silindirin çapını açıklamak için kullanılmaktadır. Ø, bu simge çemberin veya silindirin merkezinden kenarına kadar olan mesafeyi belirtmek için kullanılır. Bu sembol, genel olarak teknik çizimlerde, mühendislikte veya matematikte kullanılmaktadır.

Çap İşareti Emojisi Kopyala

Ayrıca isterseniz mobil cihazlarınızdan boş mesaj gönderebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız boşluk kopyala sayfasını ziyaret edin. Daha fazla sembol için semboller başlığını okumayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir