Genel

Cent İşareti Kopyala (¢) Cent Sembolü Nasıl Yapılır?

Cent (¢) işareti, çeşitli ülkelerde bozuk paralar için kullanılan semboldür. Nasıl ki Türkiye’deki bozuk paralar kuruş olarak ifade ediliyorsa; cent’de bir çok Avrupa ülkesinde bozuk para birimlerini ifade etmek için kullanılmaktadır. Bosluk kopyala sitesi olarak bu defa Cent işareti kopyala yapıştır seçeneğini paylaşıyoruz. Bu sayede kullanıcılar direkt olarak Cent emojisini kopyalayıp istedikleri yerde kullanabilecekler. Whatsapp, Instagram, Excel, Word ve benzeri çoğu platformda kullanılabilmektedir.

Cent işareti kopyala, işlemi için hemen alt başlıkta bulunan kopyala butonunu kullanın. Bu butona dokunduğunuzda ¢ sembolü otomatik olarak kopyalanır. Daha sonrasında bilgisayardan CTRL + V ya da mouse sağ tıklayıp yapıştır seçeneğini seçerek yapıştırabilirsiniz. Mobil cihazlarda da hafızaya alındıktan sonra kullanılacak alana yapıştırılması yeterlidir.

Cent İşareti Kopyala

Cent İşareti Kopyala:
Cent İşareti: ¢ Kopyalandı!

Yukarıda bulunan mavi kopyalama butonuna dokunulduğunda, otomatik olarak ¢ sembolü cihazın hafızasına alınır. Akıllı cihazınızın hafızaya aldığı sembolü istediğiniz yazı yazılabilen bir alana yapıştırabilirsiniz. Örneğin 0.50 dolarınız varsa, 50 ¢’im var şeklinde bir yazı yazmak için kullanılabilir.

¢ sembolü, bazen sohbetlerde kullanıcı adlarının yanında bazen de oyun nicklerinde karşımıza çıkmaktadır. Bu sembol, Instagram ve Whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarının bio alanlarında da sıkça kullanılmaktadır.

Cent İşareti ¢ Anlamı

Cent (genellikle ¢ simgesi ile ifade edilmektedir), Avrupa ülkelerinde temel para birimlerinin  1100‘üne eşit olan para birimi olarak da ifade edilebilir. Yani yüzde biri anlamına gelmektedir. Kökenine baktığınızda ise centium teriminden türetildiğini görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir