Emoji Kopyala

Cinsiyet Sembolleri Emoji Kopyala (Erkek – Kadın)

Cinsiyet emojisi kopyalamak isteyenler için burada hem nasıl yapılacağını hem de kopyalama seçeneklerini paylaşıyoruz. Bu yazımızda “cinsiyet sembolleri kopyala” işlemini yapmak isteyenlere kopyalama seçeneklerini sunduk. Bu kopyalama butonlarını kullanarak hem erkek hem de kadın sembollerinden istediğinizi kopyalayın. Kopyalama tamamlandıktan sonra istediğiniz herhangi bir sosyal medya uygulamasında kullanabilirsiniz.

Cinsiyet emojisi, kopyalamak isteyenler için kopyalama butonu sunduğumuz gibi bu emojinin klavyede nasıl yapıldığını da burada anlatıyoruz. Cinsiyet emojileri, erkek ve kadın cinsiyetini belirtmek için kullanılan sembollerdir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki cinsiyet emojisi başlıklarını inceleyin. Ayrıca emoji kopyala sayfasından da değişik farklı sembolleri inceleyebilirsiniz.

Cinsiyet Sembolleri

Cinsiyet Sembolleri Anlamı

♂️ ve ♀️ sembollerini kopyalayarak istediğiniz herhangi bir sosyal medya uygulamasına yapıştırarak kullanabilirsiniz. ♂️ sembolünün anlamı; erkek anlamına gelmektedir. ♀️ anlamı; kadınları ifade etmek için kullanılan bir semboldür. Günlük hayatımızda, WC kapılarında bu sembollerle sıkça karşılaşırız. Erkek WC kapılarında ♂️, kadın WC kapılarında ise ♀️ sembolü kullanılmaktadır.

“Erkek işareti” sembolü, Unicode versiyon 1.1 kapsamında 1993 yılında onaylandı. 2016 senesinde ise, versiyon 4.0 kapsamında bir emoji olarak onaylandı ve mobil uygulamalara geldi. Erkek ve kadın işareti emojiler alanına da eklendi. Kadın sembolü pembe renge sahipken, erkek emojisi ise mavi renktedir.

Cinsiyet Sembolleri Nerede

Whatsapp uygulamasında da olan ♀️ ve ♂️ sembolleri artık Whatsapp uygulamasında arayıp bulamadıysanız aşağıdaki başlıkta vermiş olduğumuz kopyalama yöntemini kullanın. Cinsiyet simgeleri ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa Wikipedia’dan da ilgili konu hakkında araştırmalar yapabilirsiniz.

Klavyede Kadın Erkek İşareti Nasıl Yapılır?

Q klavyede ya da F klavyede kadın işareti yapmak için bilgisayarın arama kısmına “karakter eşlem” yazın ve karakter eşlem programını açın. İsterseniz, “Başlat – Çalıştır” menüsüne “charmap” yazıp, enter tuşuna basarak da bu programı açabilirsiniz.

Pencereyi ilk defa açtıysanız yazı fontu “Arial” olarak ayarlanmıştır. Değilse, ayarlayın ve “Gelişmiş görünüm” kutusunu da işaretlemelisiniz.

Klavyede kadın işareti yapmak için; “Unicode’a git” alanına kadın işareti kodu olan “2640” kodunu yazın.

Kodu yazdığınız zaman tablonun ilk bölümünde kadın simgesi gelecektir. Kadın işaretine çift dokunursanız “Kopyala” butonu aktif olur. Bu butona dokunarak emojiyi kopyalayabilirsiniz.

Klavyede erkek işareti nasıl yapılır; “Unicode’a git” bölümüne erkek simgesi kodu olan “2642” yazmanız gerekir. Bununla uğraşmak istemiyorsanız, aşağıdan erkek ve kadın işaretlerini kopyalayabilirsiniz.

Cinsiyet Sembolleri Emoji Kopyala

Cinsiyet sembolleri kopyala;
Erkek sembolü emojisi: ♂️ Kopyalandı!
Kadın sembolü kopyala: ♀️ Kopyalandı!

Yukarıdaki sembollerden kopyalamak istediğiniz emojinin yanındaki butona dokunun. Kopyalandı, uyarısını gördükten sonra kullanmak istediğiniz alana gidip yapıştırabilirsiniz. Bilgisayardan yapıştırma işlemini yapmak için CTRL + V tuşlarına aynı anda basın. Telefondan ya da tabletten yapıştırmak isterseniz, klavyeyi açın ve yazı yazma alanına basılı tutun.

Erkek sembolleri👨👳👶𓂸🚹
👲👴👱𓂺👦

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir