Emoji Kopyala

Dik Çizgi Nasıl Yapılır? Kopyala (|)

Dik çizgi bilgisayarda nasıl yapılır? Dik çizgi birçok alanda kullanılmaktadır. Dik çizgi genel olarak bir ayraç olarak kullanılmaktadır. Buradan ‘dik çizgi kopyala’ işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Unix sistemlerde, programlama dilinde ve kabuk komut dosyalarının oluşturulması ve matematiksel denklemlerde bu sembol mutlak değeri ifade etmek için farklı işlevlerde kullanılır.

Dik çizgi kopyala, bu işlemi yapmak için aşağıdaki kopyala butonunu kullanabilirsiniz. Telefondan, bilgisayardan tek dokunuşla kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kopyaladıktan sonra, kullanmak istediğiniz yere gelerek yapıştırıp kullanabilirsiniz. Android ve ios işletim sistemine sahip mobil cihazlarda da çalışmaktadır. Aşağıdaki başlıklardan dik çizgi nasıl yapılır, dik çizgi kopyalama işlemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dik Çizgi Nedir?

Dik çizgi matematiksel işlemlerde, web sitelerde başlık ayracı olarak ve farklı alanlarda kullanılmaktadır. Dik çizgi bazen de oyunlarda nick almak için kullanılıyor. Nasıl yapıldığını bilmeyenler ve direkt olarak kopyalamak isteyenler için farklı seçenekler sunduk.

Dik Çizgi Nasıl Yapılır?

Klavyede dik çizgi nasıl yapılır konusu da sıklıkla araştırılmaktadır. Hem telefondan hem de bilgisayar klavyesinden dik çizgi yapabilirsiniz. Klavyede dik çizgi yapabilmek için;

  • Klavyeden yapmak için: Alt GR + – tuşlarına aynı anda dokunun.
  • Telefondan dik çizgi yapmak için: Telefon klavyesini açın, 123 tuşuna dokunun, semboller arasından dik çizgiyi seçin.

Bilgisayar klavyesinde bazı sembolleri ya da emojileri tek dokunuşla yapamayız. Bunun yerine ekstra tuş kombinasyonu uygulamak gerekmektedir. Bunlardan biri de dikey çizgi için kullanılan tuş kombinasyonudur. Bilgisayar klavyesinden dikey çizgi yapabilmek için; ALT GR + – (tire) tuşlarına aynı anda basmanız gerekir. Bunu yaptığınızda | sembolünü oluşturmuş olursunuz.

Dik Çizgi Kopyala

Dikey Çizgi kopyalama;
Dikey çizgi: | Kopyalandı!

Hiç uğraşmadan direkt olarak kopyalamak isteyenler yukarıdaki kopyala butonuna dokunarak bu sembolü kopyalayabilirler. Dik çizgiyi direkt olarak kopyalayıp, telefondan ya da bilgisayardan herhangi bir alana yapıştırarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Buradan kopyaladığınız dik çizgiyi, destekleyen sosyal medya uygulamalarında, oyunlarda, ve text yazılabilen herhangi bir alana yapıştırıp kullanabilirsiniz. Ayrıca Instagram biyografi alanında ya da Whatsapp hakkımda gibi alanlarda kullanılabilir. Farklı ve değişik semboller arıyorsanız; emoji kopyala sayfasını ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir