Emoji Kopyala

Doğu Türkistan Bayrağı Emoji Kopyala

Doğu Türkistan, Türkiye‘de zaman zaman gündeme gelen ülkelerden biridir. İsteyenler için bu yazımızda Doğu Türkistan bayrağı emoji kopyalama seçeneğini paylaştık. Buradan tek bir dokunuş ile Doğu Türkistan bayrağını kopyalayabileceksiniz. Doğu Türkistan, Orta Asya’nın orta kısımlarında bulunan Büyük Türkistan’ın doğu kesimine verilen isimdir. Doğu Türkistan‘da halen daha büyük bir soykırım yaşanmaktadır. Bu nedenle Türkiye’de insanlar tarafından bu durum sıkça gündeme getirilmektedir.

Doğu Türkistan bayrak emojisi kopyala, aşağıdaki emoji kopyalama seçeneğine dokunarak bunu yapabilirsiniz. Fakat hatırlatmak isteriz ki direkt olarak Whatsapp, Facebook, Instagram ya da Twitter’da kullanabileceğimiz bir Doğu Türkistan emojisi bulunmuyor. Bu nedenle insanların Doğu Türkistan postlarında kullandığı kombinasyonu kullanabilirsiniz.

Doğu Türkistan

Doğu Türkistan Orta Asya’nın orta kısmında bulunan büyük Türkistan’ın doğu bölümüdür. 1949 senesinden günümüze kadar devam eden Çin Halk Cumhuriyeti’nin siyasi ve iktisadi kontrolü altında yönetiliyor. Ortaçağ Uygur el yazmasında “Uygurların Ülkesi” anlamına gelen, “Uygur Eli” terimi de bulunmuştur.

Doğu Türkistan, Türkistan‘ın doğu kısmıdır yani bir parçasıdır. Türkistan, batı bölümünde Hazar Denizi, doğu kısmında Altay ve Altın Dağlarına, güneyde Horasan, Karakurum dağları, kuzeyde ise Ural Dağları ve Sibirya‘ya kadar uzanan bir sınıra sahiptir.

Doğu Türkistan Bayrağı Emojisi Kopyala

Doğu Türkistan Bayrak Emojisi:
Kopyalandı!

☾☆ Sosyal medya uygulamalarında direkt olarak kopyalayıp kullanabileceğimiz bir Doğu Türkistan Bayrağı sembolü yok. Bu nedenle, bayrak üzerinde bulunan hilal ve yıldız sembollerini yukarıdaki kutucukta paylaştık. Bu kutunun sağ kısmında bulunan yeşil butona dokunarak kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kopyaladıktan sonra kullanacağınız yere yapıştırmak için, bilgisayarınızdan CTRL + V tuşuna aynı anda basın. Mobil cihazlarda ise yapıştırmak için; ilgili alana iki defa basın, gelen yapıştır seçeneğine dokunarak yapıştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir