Teknoloji

En İyi Vpn Uygulaması 2024 Android ve iPhone

Bildiğiniz gibi mobil veri üzerinden DNS ayarları yapılmıyor. Burada en iyi VPN uygulaması listesinden en hızlı VPN uygulamalarını inceleyebilirsiniz. Mobil cihazınızdan yasaklı sitelere giriş için VPN kullanmak gerekiyor. Ancak hatırlatmak isteriz ki ücretsiz uygulamalara giriş yapılırken ücretli sürüm önerisi çıkıyor, yanlışlıkla satın almayın. Bunun yerine satın alma sayfasını kapatarak uygulamaya devam edin.

En hızlı Vpn uygulamasını arıyorsanız buradaki uygulamalardan birini kullanabilirsiniz. Genel olarak ücretsiz uygulamaları listeledik. Ancak uygulama içinde satın alma özelliği olduğundan dolayı yanlışlıkla satın almayın. Toplamda 10 farklı VPN uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz. Listenin başındakiler en iyiler, sona doğru daha yavaş olan VPN uygulamaları eklenmiştir.

En İyi VPN Uygulamaları 2024

En hızlı VPN uygulaması mobil veri üzerinden DNS ayarı yapmak için kullanılıyor. Bildiğiniz gibi Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gsm operatörlerinde DNS ayarları yapılamıyor. Bu durum iPhone ve Android cihaz için aynı. Ancak VPN uygulamaları kullanarak yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Android ve iPhone kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamaları bu listede bulabilirsiniz. Çeşitli ülkeleri seçerek internette konumunuzu gizleyerek gezebilirsiniz. Sizin için listelediğimiz en iyi VPN uygulamaları şu şekilde:

  • Secure VPN
  • Turbo VPN
  • VPN – Super Unlimited Proxy
  • Thunder VPN
  • VPN Proxy Master
  • VPN Owl: Fast and Secure VPN
  • NordVPN
  • X-VPN – Private Browser VPN
  • HotspotShield VPN & Wifi Proxy
  • VPN Hotspot

1. Secure VPN – Daha Güvenli Ağ En iyi Vpn Uygulaması

Secure VPN, ücretsiz VPN uygulamalarından biridir. Birleşik Krallık, Almanya, Polonya, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri sunucularından birini seçerek hızlı bir VPN kullanımı yapabilirsiniz. Herhangi bir ekstra ayar yapmanıza gerek kalmaz. Wi-Fi ağındayken ya da mobil veri üzerinden yasaklı sitelere giriş için kullanılabilir.

AndroidSecure VPN indir
iPhoneSecure VPN indir

2. Turbo VPN – Secure VPN Proxy

Ücretsiz VPN uygulamaları arasında en sık indirilenlerden biri de Turbo VPN uygulamasıdır. Bu uygulamada da yine farklı ülke seçeneklerini seçerek iP değiştirebiliyorsunuz. Bununla birlikte yasaklı sitelere giriş yapmanıza da olanak sağlıyor. Mobil veri ya da Wİ-Fİ üzerinden kullanabilirsiniz.

AndroidTurbo VPN indir
iPhoneTurbo VPN indir

3. VPN – Super Unlimited Proxy

Bildiğiniz gibi internette film ve dizi izleme siteleri zaman zaman kapatılabiliyor. Bu sitelere giriş yapabilmek için VPN kullanabilirsiniz. VPN uygulamaları hem mobil internet için hem de Wİ-Fİ bağlantısı için kullanılabilir. Sınırsız ve ücretsiz VPN uygulamalarından biri de VPN – Super Unlimited Proxy uygulamasıdır. Bu uygulamayı da Android ya da iOs cihazınıza yükleyerek kullanabilirsiniz.

AndroidVPN – Super Unlimited Proxy
iPhoneVPN – Super Unlimited Proxy

4. Thunder VPN

Thunder VPN de en kolay kullanıma sahip Prox VPN uygulamasıdır. Bu uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra ekstradan bir kurulum yapmanıza gerek kalmaz. VPN’İ aktif edip yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

5. VPN Proxy Master

Google Play’de 50 Milyon+ İndirmesi olan bu uygulamayı siz de kullanabilirsiniz. Farklı ülkelerden IP almanıza olanak sağlayan bu VPN uygulamasını Google Play’den indirebilirsiniz. Hem Wi-Fİ ile hem de mobil veri ile yasaklı sitelere giriş yapmanıza olanak sağlar. Bununla birlikte bulunduğunuz konumu gizleyerek internette gezmenize de yardımcı olan bir uygulamadır.

6. VPN Owl: Fast and Secure VPN

Google Play’de 1 milyondan fazla indirilen VPN uygulamasının puanlaması da 5/4.1 puanlamaya sahip. Uygulama Türk ve yabancı kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Google Play’den adını aratarak bulabilirsiniz. Uygulama yüklemesi gerçekleştiğinde açıp VPN özelliğini aktif etmeniz yeterlidir. Bunun dışında telefondan ekstra bir ayar yapmanıza gerek yok.

7. NordVPN

50 Milyondan fazla indirmesi olan NordVPN puan bakımından da oldukça iyi puan almış durumda. Yorumlarını incelediğimizde ise en iyi hizmet veren VPN uygulamalarından biri olduğu şeklinde yorumlarla karşılaşıyoruz. İnternette gezinirken gizliliğinizi korumak istiyorsanız NordVPN uygulamasını indirebilirsiniz.

8. X-VPN – Private Browser VPN

X-VPN – Private Browser VPN 10 milyondan fazla indirilmesi olan bu uygulamanın puanı ise 4,3 yani oldukça yüksek. 534 bin kullanıcı tarafından yorum alan uygulama yorum bakımından da oldukça önerilmiş. Ancak bazı kullanıcılar bağlantı kopuyor şeklinde yorumlar yapmış durumda. Hem mobil veri hemde Wi-Fi bağlantısı üzerinden kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

9. HotspotShield VPN & Wifi Proxy

VPN denince akla ilk gelen mobil uygulama HotspotShield VPN uygulamasıdır. 100 milyondan fazla indirilmesi bulunan bu uygulama kullanımı en kolay olan VPN programlarından biridir. Ekstra kurulum gerektirmez. Yalnızca mobil uygulamayı telefonunuza indirip VPN’i aktif etmeniz gerekir. Yasaklı sitelere giriş için en sık tercih edilen mobil uygulamadır.

Buradan uygulamayı Android işletim sistemine sahip telefon ya da tabletinize indirebilirsiniz. Apple iPhone model cep telefonlarınızdan da App Store’a giriş yaparak indirebilirsiniz.

10. VPN Hotspot

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra giriş yapıp VPN özelliğini aktif etmeniz yeterlidir. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Bimcell fark etmeksizin bütün GSM operatörlerinin mobil veri ağı üzerinden yasaklı sitelere giriş yapmanıza ve bilgilerinizi gizlemeye yardımcı olur.

VPN Yasaklı Sitelere Giriş Mobil Uygulaması

Yasaklı sitelere giriş yapmak ve bilgilerinizi gizlemek için mobil cihazınızdan VPN uygulamalarını kullanabilirsiniz. Burada 10 farklı VPN uygulamasını listeledik. Bu uygulamaları uygulama mağazasından telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Uygulama içi satın alma özelliği olduğundan dolayı farkında olmadan ücretli versiyonlara onay vermeyin. Uygulamayı açtığınızda gelen ücretli sekmesini kapatıp ardından aktif ederseniz VPN özelliğini kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir