Teknoloji

Whatsapp Profil Fotoğrafı Boyutu Ayarlama (Kaça Kaç Olmalı)

Whatsapp profil fotoğrafı boyutu ayarlama nasıl yapılır? Whatsapp profil resmi kaça kaç olmalı? Whatsapp Profil resmi sığdırma.

Whatsapp profil fotoğrafı sığdırma, çoğu fotoğraf profil fotoğrafı yaparken tamamen kutucuğa sığmıyor. Çektiğiniz ve beğendiğiniz fotoğrafı Whatsapp profil resmi yapmak istediğinizde tam ekrana sığdıramıyorsanız burada anlattığımız yöntem oldukça basittir.

WhatsApp’ta, çoğu kişi profil fotoğrafını yuvarlak kutucuğa sığdırmak için vakit harcıyor. Herhangi bir resminizi WhatsApp’ta profil fotoğrafı ayarlamak isterseniz kısmen de olsa zaman harcamanız gerekiyor. Whastapp 1: 1 en boy oranında fotoğrafın kare olacak şekilde ayarlanmasını talep ediyor. Eğer fotoğraf gerekli şartlara uymuyorsa kırpmak gerekmektedir. Whatsapp profil fotoğrafı boyutu kırpmadan ayarlama nasıl yapılır merak ediyorsanız buradaki bilgiler işinize çok yarayacak.

Whatsapp Profil Fotoğrafı Boyutu Ayarlama

Whatsapp Profil Fotoğrafı Boyutu Ayarlama

Büyük ya da dikdörtgen olacak şekilde bir fotoğraf varsa o fotoğrafı kırpıp profil fotoğrafı olarak tam ayarlamanız gerekir. Çünkü Whatsapp tam bir fotoğraf boyutu istemektedir. Özetle Whatsapp çektiğiniz hemen hemen her fotoğrafı kırparak profil fotoğrafı yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Peki bu durumda ne yapmak gerekir? Profil resmi ayarlamak için Whatsapp‘ın profil fotoğrafı kırpma ekranında işlem yapabilirsiniz. Ancak fotoğraf tam olarak kutucuğa sığmıyorsa çeşitli yöntemler kullanarak fotoğrafın tamamı da profil fotoğrafı kutucuğuna yerleştirilebilir.

WhatsApp Profil Resmini Kırpmadan Koyma

WhatsApp Profil Resmini Kırpmadan Koyma
WhatsApp Profil Resmini Kırpmadan Koyma

Whatsapp profil fotoğrafı kırpmadan koyma nasıl yapılır bilmeyenler için aşağıdaki programlı yöntemi de anlattık. Çeşitli uygulamalar kullanarak profil fotoğrafı olarak kullanmak istediğiniz resmi tam Whatsapp’ın istediği şekilde ayarlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler;

  • Bu uygulamayı telefonunuza yükleyerek fotoğrafı tam Whatsapp profil fotoğrafı kutucuğuna göre ayarlayabilirsiniz.
  • Bu uygulama kullanılarak, fotoğrafı kare yapılabilir. Bildiğiniz gibi WhatsApp’ın sadece kare görüntüleri tam ekran olarak almaktadır.
  • Aynı uygulama Instagram için de geçerlidir.

Whatsapp profil fotoğraflarını kare olarak almaktadır. Çeşitli uygulamalar dikdörtgen fotoğrafları alsa da Whatsapp ve Instagram gibi uygulamalar profil fotoğrafı olarak seçeceğiniz resimleri kare şeklinde almaktadır.

Whatsapp Profil Fotoğrafı Tam Sığdırma

Whatsapp profil fotoğrafı tam sığdırma çoğu insanın bilmediği bir yöntemdir. Telefondan çektiğimiz fotoğraflar dikdörtgen boyutunda olduğu için Whatsapp profil resmi olarak ayarlamaya çalıştığımızda kırpılması gerekmektedir. Çünkü Whatsapp kare fotoğrafları profil fotoğrafı olarak ayarlıyor.

Fotoğraflarını kare hale getirerek profil fotoğrafına tam ekran sığdırabilirsiniz. WhatsApp profil resmi ayarlama uygulaması kullanarak kısa bir sürede fotoğrafı kare yapıp tam boyutta profil fotoğrafı olarak kullanmaya başlayın. Whatsapp profil fotoğrafı boyutu ayarlama için, ekstra program ya da uygulama kullanmak gerekir. Zira tam boyutta profil fotoğrafı yapmak için profil resmi olarak kullanılacak fotoğrafın kare olması gerekir.

WhatsApp profil resmi nasıl sığdırılır?

“Fotoğraf seç” e dokunun buradan profil fotoğrafı olarak seçeceğiniz resmi seçin. Şimdi, kırpmadan önce seçtiğiniz profil fotoğrafının üzerine başparmak ve işaret parmağınızı kullanarak sığdırmanız gerekir. Fotoğrafı küçültmek ve “WhatsApp” profil fotoğrafı kutucuğuna sığdırabilmek için başparmak ve işaret parmağınız ile sıkıştırıp genişleterek boyutu ayarlayın. Ardından Kaydet butonuna dokunarak kırpma işlemini gerçekleştirin.

WhatsApp pp boyutu kaç?

Whatsapp’ta profil fotoğrafı olarak kullanacağınız resmin tavsiye edilen boyutu 4.5 inç ve üstü telefonlar için 192×192 piksel şeklinde 4.5 inç akıllı telefonlar için 140×140 piksel şeklinde kullanılması gerekmektedir.

Fotoğrafı WhatsApp profiline sığdırma

Fotoğrafı WhatsApp profiline sığdırma için parmağınızla küçültüp büyültebilirsiniz. Aynı zamanda fotoğrafın tamamını yuvarlak kutucuğa sığdırmak isterseniz ilgili fotoğrafı kare boyutlarına getirmelisiniz. Kare boyutuna getirmek için ise program ya da uygulama kullanıp fotoğraf boyutunu yapılandırmalısınız.

WhatsApp profil resmi boyutu Ayarlama programı

WhatsApp profil resmi boyutu Ayarlama programı olarak öneriler arıyorsanız aşağıdaki uygulamaları Android ve iOs yani iPhone telefon sistemlerinde kullanabilirsiniz.

  • Nocrop Fotoğraf Düzenleyici: Filtre, Efekt, Kolaj
  • MediaCrop (WhatsCrop)

Boşluk Kopyala sayfası olarak Whatsapp profil fotoğrafını nasıl tam sığdıracağınızı anlattık. Genelde bunu program ya da uygulama kullanmadan yapmak mümkün değildir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir