Emoji Kopyala

Eşit Değildir İşareti Kopyala (≠) Nasıl Yapılır? (Excel)

Eşit değildir işareti (≠), matematiksel formüllerde kullanılan bir ifadedir. Bu sembol, kullanım amacı iki ifadenin birbirine eşit olmadığı anlamına gelmektedir. Bu yazımızda, eşit değildir işareti kopyala excel, word için nasıl kullanacağınız anlatılmaktadır. Detaylarıyla eşit değildir işaretinin anlamı, klavyede nasıl yapılır ve daha fazlası…

Eşit değildir işareti kopyala, tek dokunuşla kopyalayıp istediğiniz program veya uygulamada kullanabileceksiniz. Ayrıca klavyeden nasıl yapılır bunu da alt başlıklardan inceleyin.

Eşit Değildir İşareti Ne Anlama Gelir?

Eşit değildir işareti (≠), matematiksel bir semboldür. Bu işaret, kullanım bakımından iki ifadenin birbirine eşit olmadığını anlatmak için kullanılır. Örneğin, “3 ≠ 5” ifadesi, 3 sayısının 55 sayısına eşit olmadığını ifade etmek için kullanılır.

Örneğin:

  • 3≠53=5 ifadesi, “3, 5’e eşit değildir” anlamına gelmektedir.
  • 𝑥≠𝑦x=y ifadesi, “x, y’ye eşit değildir” anlamına gelmektedir.

Eşit Değildir İşareti Kopyala

Eşit Değildir İşareti Kopyala:
Eşit Değildir Sembolü: Kopyalandı!

Excel, Word ya da web sitenizde kullanmak için eşit değildir sembolüne ihtiyacınız varsa “kopyala” butonuna dokunup kopyalayın. Kopyaladıktan sonra, bilgisayarınızın klavyesinde CTRL + V tuşuna aynı anda basın.

Eşit değildir sembolü, iki ifadenin eşit olmadığı anlamına gelir. Nasıl ki 2 = 2 bu iki rakamın birbirine eşit olduğunu açıklıyorsa, ≠ sembolü de 3 ≠ 2 yani üçün ikiye eşit olmadığı anlamına gelir.

Excel – Word Eşit Değildir İşareti Klavyede Nasıl Yapılır?

Matematiksel hesaplamalarda eşit olmadığını ifade etmek için kullanılan “eşit değildir” simgesini klavyede yapıp Word veya Excel gibi programlarda kullanmak için:
İlk olarak, Win+R tuşlarına aynı anda basarak çalıştır penceresini açın. Açılan kutuya “charmap” komutunu yazarak Enter tuşuna basın.
Bunu yaptıktan sonra karakter eşlem ekranı gelecektir. Açılan ekrandan, “eşit değildir” sembolünün Unicode karşılığını bulmanız gerekecek. Bunu yapmak için, Unicode’a gidilmelidir. Bu sembolün Unicode karşılığı “U+2260” şeklindedir. Bu kodu kullanıp sembolü elde edebilirsin. Daha sonra kopyalayıp kullan.

Fakat bu kadar uğraşmak yerine, bir üst başlıkta verilen kopyala seçeneğini kullanmak zamandan tasarruf etmenize olanak sağlayacak.

Eşit Değildir Sembolü Kopyala

Eşit Değildir İşareti: “≠”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir