Emoji Kopyala

Hemşire Emojisi Kopyala 👩‍⚕️

Hemşire emojisi, sağlık sektöründe çalışan bir kadın emojisidir. Doktor, hemşire ya da eczacıyı temsil etmek için kullanılabilecek bir semboldür. Boynunda Steteskop olan bu emoji hemşire emojisi yazınca direkt olarak karşımıza çıkar. Hemşire sembolü, bir kadın emojisidir. Buradan “hemşire emoji kopyala” işlemini yapabilirsiniz.

Hemşire emojisi kopyala, işlemini aşağıdaki başlıktan direkt olarak yapabilirsiniz. Klavyede hemşire emojisi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız buradan kopyalayın. Kadın karakter olarak karşımıza çıkan bu emoji bir sağlık çalışanını göstermek için kullanılır. Emoji direkt olarak sağlıkla ilişkilidir ve 🏥 hastanelerde görev almaktadır. Kadın doktor, hemşire ve kadın sağlık çalışanlarını sembolize eder. Kadın doktor ya da hemşireler bu sembolü kullanabilirler. 👩 Kadın doktor ve hemşireler kendini ifade etmek için bu emojiyi kullanabilirler.

Doktor Emojisi

Doktor Emojisi

Kadın Doktor emojisi kopyalamak isteyenler de yine alt başlıkta bulunan sembolü kopyalayabilirler. Hemşire ve Doktor emojisi yalnızca kadınlar için bulunmakta. Bu emojilerin görünümü sosyal medya uygulamasına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin Twitter, Whatsapp, Facebook Tinder ve benzeri uygulamalarda farklı farklı görünümlere sahiptir.

Doktor sembolü kopyalandıktan sonra Whatsapp, Telegram, Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarında kullanılabilir. Kopyalamak için aşağıdaki kırmızı kopyala butonunu kullanın.

Hemşire Emojisi Kopyala

Hemşire Emojisi:
Hemşire Emoji: 👩‍⚕️ Kopyalandı!

Yukarıdaki kırmızı Kopyala butonuna dokunarak Hemşire emojisini kopyalayabilirsiniz. Kopyaladıktan sonra bilgisayardan yapıştırmak için CTRL + V tuşlarına aynı anda basmanız gerekir. Eğer iPhone ya da Samsung gibi Android cihazlarda yapıştırmak istiyorsanız ilgili alana basılı tutup yapıştır düğmesine dokunun.

Kadın Sağlık Çalışanı 2016 yılında Emoji 4.0’a eklendi.

Emoji👩‍⚕️
Kod noktalarıU+1F469 U+200D U+2695 U+FE0F
Unicode AdıKadın Sağlık Çalışanı
Emoji AdıKadın Sağlık Çalışanı
Ayrıca şöyle bilinirKadın Doktor Emojisi, Kadın Hemşire
Kısa kodlar:woman_health_worker: 

Hemşire Emoji Anlamı

“Kadın Sağlık Çalışanı”(👩‍⚕) emoji, genel olarak “Doktor” veya “Hemşire” olarak biliniyor. Emoji, 👩 (Kadın) ve ⚕️ (Tıbbi Sembol) emojilerinin Zero Width Joiner adında görünmez bir sembol kullanılarak birleştirilmesiyle elde edilir.

Akıllı telefonunuzda ya da bilgisayarınızda beyaz önlük giymiş ve boynunda 🩺 asılı olan, hastalara yardım eden ve iyileştirmeye hazır bir sağlık çalışanı olarak görünür. Fakat birçok emoji gibi, bu emoji de görünüm bakımından kullanılan platforma göre farklılık gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir