Genel

Instagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden

Instagram kullanıcıları hesaplarını dondurup tekrar açtığında, dondurmak için 1 hafta beklemesi gerekiyor. Peki, Instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden nasıl yapılır? Hesabınızı açıp bir şeylere baktıktan sonra anında kapatmak istediğinizde uygulama 1 hafta beklemenizi istiyor. Ancak buradaki yöntem sayesinde anında tekrar dondurabileceksiniz.

Normalde bu imkansız olarak biliniyor. Birçok çiftin de başı bu problemden dolayı ağrıyor. Bu problemi çözmek için çeşitli yöntemleri deneyimledik ve çözüme ulaştık. Bu yöntem sayesinde 7 gün beklemeden Instagram hesabınızı dondurabileceksiniz. Sosyal medya kullanıcıları uygulama kullanımına kısa süreli ya da uzun süreli ara vermek istediklerinde hesaplarını silmek yerine donduruyor. Instagram’da Facebook gibi hesap dondurmamıza olanak sağlıyor. Ancak Facebook’un aksine, istediğimiz sürede dondurma işlemini gerçekleştiremiyoruz. Bunun yerine 1 hafta beklememiz gerekiyor. Fakat beklemeden de hesabı kapatmak mümkün.

Instagram Hesap Nasıl Dondurulur?

 • Instagram’a mobil tarayıcıdan ya da bilgisayardan giriş yapın.
 • Uygulama içinden hesap dondurulamıyor.
 • Tarayıcıdan Instagram’a giriş yaptığınızda hesap bilgileriniz ile hesabınıza girin.
 • Sonra, Buradan hesap dondurma sayfasına giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra Instagram size hesap dondurma nedeninizi soracak.
 • İlgili alanları doldurun.
 • Hesabı dondurmak için şifrenizi girip devam butonuna dokunun.
 • Bu işlemleri yaptığınızda hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Yukarıda verilmiş olan Instagram hesap dondurma sayfasına giriş yaparak hesabınızı kısa sürede geçici olarak kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapattığınızda profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, arkadaş listeniz ya da mesajlarınızı göremezsiniz. Ancak bütün bunlar silinmez. Hesabınızı tekrar aktif hale getirdiğinizde bütün bilgiler tekrar yüklenir ve aktif olur.

Instagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden

Instagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif ederseniz, yine dondurmak için 1 hafta beklemeniz gerekiyor. Ancak bu durum bazen ailevi problemlere dahi neden olabiliyor. Bu nedenle sizin için farklı yöntemleri araştırdık. Bu yöntemleri uygulayarak problemsiz bir şekilde Instagram hesabınızı 1 hafta beklemeden dondurmak mümkün hale geliyor.

Instagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden Nasıl Yapılır:

 • Buradan Instagram hesap silme sayfasına girin.
 • Giriş yaptıktan sonra istenilen bilgileri doldurun.
 • Ardından şifrenizi yazın ve hesabınızı silin.
 • Hesap silme talebinde bulunduğunuzda hesabınızı tekrar aktif hale getirmeniz için 30 gün süre tanınır.
 • Bir hafta bekleyin.
 • Sonrasında Instagram hesabınıza tekrar giriş yapıp hesabı silinmekten kurtarın.
 • Ardından bir üst başlıktaki hesap dondurma sayfasına gidin.
 • Buradan hesabınızı dondurun.

Dikkat: Instagram hesabınızı sildiğinizde size 30 günlük süre tanınır. Bu süre içerisinde hesabınıza giriş yaparak tekrar aktif edip silinmekten kurtarabilirsiniz. Bir hafta beklemeden hesap dondurmak isteyenler öncelikle hesabını silip, 1 hafta bekledikten sonra hesaba tekrar giriş yaparak dondurma işlemini gerçekleştirebilirler.

Not: Yukarıda 30 günlük süre dolmadan hesaba giriş yapıp silinmekten kurtarmanızı belirttik. Eğer bu süre içerisinde hesabınıza giriş yapıp aktif etmezseniz yaşanacak problemlerden siz sorumlusunuz. Burada sadece 1 hafta beklemeden hesabını kapatmak isteyenler için önce silmeleri ardından 1 hafta dolduktan sonra tekrar aktif edip, hesap dondurma adımlarını takip etmeleri önerilmiştir.

Sosyal medya kullanıcılarının başını ağrıtan bir haftalık bekleme süreci can sıkıcı olabiliyor. Eşler arasında kavgaya ya da sevgililer arasında huzursuzluğa neden olabiliyor. Eğer hesabınızı kapatmanız gerekiyorsa yukarıda bahsedilen yöntemi anlattığımız gibi uygulayın. Önce hesabı silin, 1 hafta sonra tekrar giriş yapın ve hesap dondurma sayfasından hesabınızı dondurun.

Instagram hesabınızı açtıktan sonra tekrar dondurmak istiyor ancak 7 gün bekleme süresine takılıyorsanız burada anlatılan yöntemi dikkatli şekilde uygulayıp beklemeden dondurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir