Emoji Kopyala

İntegral İşareti Kopyala ( ∫ )

Fizik dersinin olmazsa olmazlarından biri de İntegral’dir. İntegral ( ∫ ) veya diğer adıyla tümlev, toplama işleminin sürekli bir aralıkta alınan haline denir. Kalkülüsün temel teoreminde ise aynı zamanda türevin ters işlemi integraldir. Normal bir deftere yazarken integral sembolünü çizmek oldukça kolay. Fakat mobil cihazlarda ya da bilgisayarlarda direkt olarak İntegral sembolü yapılamamaktadır. Bu nedenle burada integral nasıl yapılır anlatıyoruz.

İntegral işareti kopyala ( ∫ ), tek dokunuşla bu sembolü kopyalamak isteyenler için aşağıda kopyalama seçeneğini yayınladık.

İntegral İşareti Kopyala

İntegral İşareti Kopyala:
İntegral İşareti: Kopyalandı!

Yukarıdaki kopyala butonuna dokunduğunuz anda hem mobil hem de masaüstü cihazınızdan kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kopyaladığınız sembolü, iPhone veya Android işletim sistemine sahip cep telefonundan veya bilgisayarından kullanacağınız alana yapıştırabilirsiniz.

Facebook, Twitter (X), Whatsapp, Instagram veya Discord gibi sosyal medya uygulamalarında kullanabileceğiniz gibi Word ve benzeri programlarda da kullanılabilir.

Klavyede İntegral İşareti Nasıl Yapılır?

  • Arama kısmına “Karakter Eşlem” yazın ve çıkan “Karakter Eşlem” uygulamasını açın.
  • Açılan kutudan “Yazı tipi” seçeneğini “Arial” seçip “Gelişmiş görünüm” kutucuğunu aktif edin.
  • “Unicode’a git” bölümüne “222B” yazıp ardından Enter tuşuna tıklayın.
  • En üst kısımda ∫ işaretine tıklayın ve ardından “Seç” butonuna basın.
  • Bunu yaptıktan sonra “Kopyala” butonuna tıklayıp sembolü kopyalayın.

Simgeyi kopyaladıktan sonra kullanmak istediğiniz yere CTRL + V tuşuna basarak ya da mouse sağ click tuşuna basıp yapıştır seçeneğini seçmeniz gerekir.

Daha hızlı şekilde kopyalayabilmek için bir üst başlıktaki kopyala butonuna dokunabilirsiniz. Bu butona dokunduğunuzda, integral symbol copy işlemi gerçekleşir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir