Genel

Kalın Yazı Yazma – Kalın Harf Stilleri

Aşağıdaki kutuya yazın

Kalın yazı yazma aracı ile Whatsapp, Instagram, Tiktok, Whatsapp, Youtube ve diğer sosyal medya uygulamalarında kalın yazı tipleri kullanın. Buradaki araç sayesinde yazacağınız yazıyı kalın yazı fontuna çevirebilirsiniz.

Kalın yazı stilleri yukarıda hem küçük harf hem de büyük harf olarak verilmiştir. Yani ilgili alana küçük harflerle yazarsanız küçük ve kalın harfler elde edersiniz. Aynı zamanda, büyük harflerle yazı yazmanız halinde yazdığınız büyük kalın harflere çevrilir.

Kalın Yazı Yazma

Kalın yazı yazma: genelde sosyal medya, sohbet uygulamaları ve çeşitli oyunlarda kullanıcı adı oluştururken tercih edilmektedir. Kısacası, Whatsapp biyografi, isim, Instagram biyografilerinde, Tiktok isim ve hakkımda alanlarında, sohbet uygulamalarında nick yazarken ve bazen de yorum yapmak için kalın harfler tercih edilebilir.

Kalın yazı yazma aracı ile oluşturulan yazılar bütün sosyal medya uygulamalarında kullanılabilir. Yani hem adınızı kalın yazıya çevirebilirsiniz, hem de uzun cümleleri kalın yazı tipine dönüştürebilirsiniz.

Kalın Yazı Tipi Nedir?

Kalın yazı, bir kelime veya cümleyi metnin geriye kalan kısmından ayırmak için daha kalın hatlarla ve belirgin yazılan kelime veya kelime grubunu temsil eder. Yazı stilleri arasında en fazla kullanılan fontlardan biridir. Photoshop, text ve bir çok alanda Bold olarak da adlandırılan kalın yazı tercih edilmektedir. Kalın yazı ile yazılan yazılar daha belirgin ve keskin hatlara sahip olduğundan dikkati direkt üzerine çeker.

Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

Kalın yazma için, kullanacağınız yazılım ya da uygulamada, kalınlaştırmak istediğiniz yazıyı seçtikten sonra “B” harfine dokunmanız gerekir. Örneğin, Word ve Excel de bunu yapmak mümkün. Fakat bu şekilde kalınlaştırılan yazılar kopyalanıp farklı bir uygulama veya programda kullanıldığında normale döner. Bu nedenle kalın yazı yazabilmek için özel fontlar kullanmanız gerekir. Eğer siz de kalın harflerle Nick, İsim veya cümle yazmak istiyorsanız yukarıdaki aracı kullanarak bunu yapabilirsiniz.

Kalın Yazı Yazma Aracı Ne İşe Yarar?

Kalın yazı yazma aracı, insanların ellerindeki isim, harf veya cümleyi kalınlaştırmasına olanak sağlar. Kalınlaştıracağınız kelime için herhangi bir sınırlama yoktur. Yani uzun bir makaleyi de kalın harflere çevirebilirsiniz.

Kalın Yazı Yazma Aracı Nasıl Çalışır?

Kalın yazı yazma aracı, oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Üst kısımdaki boş kutucuğa kalın yazmak istediğiniz cümleyi yazın. Sistem otomatik olarak yazılan yazıyı aşağıdaki kutucuklarda kalın yazıya çevirir. Çevirdikten sonra aşağıda dört farklı font dizilimi olur. Bunlardan beğendiğinizin sağ kısmında bulunan kopyala butonuna dokunarak kalın yazıyı kopyalayabilirsiniz.

Kalın Harf Yazma Aracı Nasıl Kullanılır?

Kalın harf yazma, işlemi için öncelikle en üstte bulunan kutucuğa kalınlaştırmak istediğiniz harfi büyük veya küçük olacak şekilde yazın. Araç otomatik olarak aşağıdaki kutularda dört farklı fontta yazdığınız yazıyı kalın yazıya çevirecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir