Genel

La İlahe İllallah Arapça Yazılışı Kopyala (لا اله الا الله)

La İlahe İllallah Arapça yazılışı ve nasıl yazılır diye merak edenler için burada hem direkt yazıyı hem de kopyalama seçeneğini paylaştık. Bu sayede tek dokunuşla La İlahe İllallah Arapça yazılışı kopyalayıp, dijital ortamda kullanabilirsiniz. Whatsapp, Instagram, X, Facebook, Discord ve benzeri sosyal medya uygulamalarında kullanılabilir. Ayrıca Whatsapp’tan mesaj, durum ya da hakkımda alanlarına da buradan kopyalayarak kullanabilirsiniz.

La İlahe İllallah Arapça nasıl yazılır, bilmeyenler direkt olarak aşağıdan inceleyebilirler. Ayrıca La İlahe İllallah Türkçe anlamını ve kopyalama seçeneklerini alt başlıklardan inceleyebilirsiniz.

La İlahe İllallah Ne Demek?

La İlahe İllallah cümlesinin Türkçe anlamı; ‘Allah’tan başka ilah yoktur’ anlamına gelmektedir. Sıkça araştırılan konulardan biri olduğundan Türkçe anlamını da vermek istedik.

Bu konu ile ilgili olarak Peygamber Efendimiz ‘Kıyamet gününde benim şefaatim sayesinde en mutlu olacak insan, kalbinden içtenlik ile, La ilahe illallah diyendir’ diye buyurdu. Bu nedenle, pek çok inanan gün içerisinde bir işe başlarken, otururken ya da aklına geldikçe La İlahe İllallah demektedir.

La İlahe İllallah Arapça Nasıl Yazılır?

La İlahe İllallah Arapça yazılışı ise aşağıdaki şekildedir. Eğer bir deftere, ya da fiziksel olarak kalemle not almanız gerekiyorsa aşağıdaki şekilde Arapça olarak yazabilirsiniz.

  • لا اله الا الله

La İlahe İllallah Arapça Yazılışı Kopyala

Arapça La İlahe İllallah Yazılışı:
La İlahe İllallah: لا اله الا الله Kopyalandı!

Yukarıdaki kopyala butonuna dokunarak لا اله الا الله yazısı kopyalanabilir. Kelime-i Tevhid sözleri Arapça لا اله الا الله şeklinde yazılmaktadır. Yukarıdaki butona basarak bu ifadeyi bilgisayar ya da mobil cihazlarınızın hafızasına alabilirsiniz. Sonra ise bilgisayardan Ctrl+V tuşlarına basarak bu kelimeyi istediğiniz bir alana yapıştırabilirsiniz. Mobil cihazlardan ise metnin belli bir yerine basılı tutulduğu zaman “yapıştır” seçeneği gelecektir. Burada da Yapıştır seçeneğine dokunarak ilgili ögeyi kullanılacak alana yapıştırın.

Ramazan ayında, Kurban Bayramı ya da Ramazan bayramında ya da dini özel günlerde Whatsapp ya da Instagram durumunuzda (لا اله الا الله) yazısını paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Arapça olarak nasıl yazıldığını merak etmeniz de oldukça doğal. Direkt olarak kullanmak için kopyalayın. Zira mevcut mobil ve bilgisayar klavyelerimizde Arap alfabesi bulunmadığından ve hatalı bir yazım olmaması açısından kopyalayarak kullanmak daha iyi olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir