Genel

Nazar Duası Arapça Yazılışı Kopyala (Nazar Ayeti)

Dualar ve ayetlerin Arapça yazılışlarını arayanlar için burada Nazar duası Arapça yazılışı kopyala yöntemini ekledik. Aşağıdaki kutucukta bulunan Arapça Nazar ayetini kopyalamak için tek yapmanız gereken kopyala butonuna dokunmak.

Bilgisayardan ya da mobil cihazlardan kopyalanabilir. Mobil cihazdan kopyaladıysanız, yapıştırmak istediğiniz yere basılı tutun, bir süre sonra “Yapıştır” seçeneği gelecektir. Bu seçeneğe dokunarak kopyaladığınız metni yapıştırabilirsiniz.

Nazar Duası Arapça Yazılışı Kopyala Yapıştır

Nazar duası Arapça yazılışı kopyala yapıştır:

Kalem Suresi Nazar ayeti kopyala:


Nazar Ayetinin Okunuşu

Ve in yekadulleziyne keferu leyuzlikuneke biebsarihim lemma semi’uzzikre ve yekulune innehu lemecnunun. Ve ma huve illa zikrun lil’alemiyne

Nazar Ayeti Anlamı

Kalem sûresinin 51 ve 52’inci ayetleridir:

“Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i (Kur’an’ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) “Hiç şüphe yok o bir delidir” diyorlar. Hâlbuki o (Kur’an), âlemler için ancak bir öğüttür.”

Nazar duasını Instagram hikayelerinde, Whatsapp durumlarında ya da hikayelerinde paylaşmak isteyenler buradan tek dokunuşla kopyalayabilirler. Aynı zamanda Facebook’ta paylaşmak için ya da Instagram ve Whatsapp gibi uygulamalarda mesaj olarak göndermek için de yine buradan kopyalanabilir.

Nazar Duası Hakkında

Nazar duası, Türk kültüründe ve İslam dininde sıkça kullanılan bir dua çeşididir. “Nazar” kelimesi, Türkçede “bakış” veya “göz değmesi” anlamlarına gelir. Bu dua, kişinin gözüyle veya bakışıyla başka bir kişiye veya nesneye zarar vermesini önlemek için okunur.

İslam dininde, nazarın gerçek bir şey olduğuna inanılır ve bu nedenle nazarın olumsuz etkilerinden korunmak için bazı dualar yapılır. Nazar duası, Allah’ın korumasını talep ederek, nazarın olumsuz etkilerine karşı kişiyi korumayı amaçlar.

Nazar duası okumak, özellikle küçük çocukların ve güzellikleriyle dikkat çeken kişilerin korunması için sıkça yapılır. Aynı zamanda, evlilik, iş veya başka konularda da başarı için dua edilirken, nazarın olumsuz etkilerinden korunmak için bu dua okunabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir