Emoji Kopyala

Ok Emojisi Kopyala 👌👍▶️

Ok emojisi kopyala ve anlamı hakkında araştırma yapanlar için detaylı rehber içerik. Bu içeriğimizde hem ok emojisini kopyalayabilir hem de emojinin anlamını öğrenebilirsiniz. Ok işareti denince akla birden fazla seçenek geliyor. Bunlardan ilki, tamam ve okey anlamına gelen 👌👍 sembolleridir. İkincisi ise ▶️➡️⬅️⬆️ yukarı aşağı, sağa ve sola olmak üzere görünen ok sembolleridir. Bu başlık altında her ikisini de paylaşıyor olacağız. Bu sayede kopyalayıp istediğiniz yerde kullanabileceksiniz.

Okey emojisi kopyala yapıştır, işlemi için burada özel butonlar eklendi. Öncelikle sol kısımda emojiyi inceleyip, ardından kullanmak istediğiniz sembolün sağ kısmındaki kopyala butonuna dokunun. Whatsapp ok işareti, Instagram okey işareti kullanmak için beğendiğiniz sembolü kopyalamalısınız. Kopyalama işlemini yaptıktan sonra herhangi bir sosyal medya uygulamasında ya da sohbet platformlarında kullanın. Ok işareti emojisi kopyalamak için alt başlığı inceleylin.

Ok Emojisi Kopyala

Ok ve Okey Kopyala Yapıştır:
Tamam Emojisi: 👌 Kopyalandı!
Okey Emojisi: 👍 Kopyalandı!
Ok Tamam Emojisi: 👊 Kopyalandı!
Müzik Çalar Ok Emojisi: ▶️ Kopyalandı!
Yukarı Ok: ⬆️ Kopyalandı!
Aşağı Ok: ⬇️ Kopyalandı!
Sola Doğru Ok: ⬅️ Kopyalandı!
Sağa Doğru Ok: ➡️ Kopyalandı!
Soldan Sağa Dönen Ok: ↪️ Kopyalandı!
Sağdan Sola Dönen Ok: ↩️ Kopyalandı!
Siyah Ok Emojisi: Kopyalandı!
Siyah Ok 2: Kopyalandı!
Değişik Ok Emojisi: Kopyalandı!

Ok ve okey emojilerinin farklı türlerini yukarıda listeledik. Bu listeden beğendiğiniz sembolü kopyalayıp istediğiniz herhangi bir alanda kullanabilirsiniz. Oyun nicki, Instagram biyografisi ya da hikayelerinde bu semboller kullanılabilir.

Bilgisayarda klavyede ok emojisi yapma işlemi için yukarıdaki kopyala butonlarını kullanabilirsiniz. Bilgisayar, tablet ya da mobil cihazlarda kopyalama işlemi için yalnızca butona dokunmanız gerekir. Kullanacağınız yere yapıştırmak için CTRL + V tuşlarına aynı anda dokunmalısınız. Mobil cihazlarda ise kopyaladıktan sonra, yazı yazılacak alana iki defa art arda dokunup yapıştır seçeneğine dokunmalısınız.

Ok Emojisi Anlamı

Ok emojisi anlamına bakacak olursak, ok denince akla iki farklı sembol gelmektedir. Bunlardan biri tamam anlamına gelen 👌👍 emojileri ve bir diğeri olan ➡️ sembolüdür.

👌👍 Anlamı: Tamam ve onaylamak anlamlarında kullanılır. Bir durumu ya da sözü onaylarken bu emojiyi kullanabilirsiniz.
➡️ Anlamı: Bir yeri göstermek ve işaret etmek için kullanılan bir semboldür.

Okey Emojisi 👍 için devs emoji kodları

HTML hex👍
HTML dec👍
URL escape code%F0%9F%91%8D
Punycodexn--yp8h
Bytes (UTF-8)F0 9F 91 8D
JavaScript, JSON, Java\uD83D\uDC4D
C, C++, Python\U0001f44d
CSS\01F44D
PHP, Ruby\u{1F44D}
Perl\x{1F44D}

Başparmak yukarıda okey emojisi başparmağın yukarıya baktığı bir yumruk sembolüdür. Asırlık el işaretlerinden biridir diyebiliriz. Bu sembolün negatifi ise başparmak aşağı doğru bakacak şekilde bir yumruk sembolüdür. Bu da mevcut durumu onaylamama anlamına geliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir