Emoji Kopyala

Rabia İşareti Emoji

Rabia işareti emojisi de insanların araştırdığı ancak henüz emoji kütüphanesinde bulunmayan sembollerden biridir. Direkt olarak emojilerde bu işaret bulunmadığı için “Rabia işareti emoji kopyala” işleminde kullanabileceğiniz sembolleri listeliyor olacağız. Rabia işaretinin anlamını bilmeyenler de hemen aşağıdaki başlıktan bu sembolün hangi anlama geldiğini inceleyebilirler.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Rabia işaretinin emoji olarak getirilmesi gerektiğini düşünse de bu sembol halen daha emoji bölümünde bulunmamaktadır. Ülkemizde de sıklıkla kullanılan bu işaret genel itibariyle siyasi bir semboldür diyebiliriz. Rabia işareti (Arapça: شارة رابعة, R4BIA olarak da yazılmaktadır), 2013 yılında Mısır askerî darbesini protesto etmek için Mısır’ın seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Müslüman Kardeşler destekçileri tarafından kullanılmış bir işarettir.

Rabia Emojisi

Rabia İşaretinin Anlamı Nedir?

Mısır’da 3 Temmuz’da gerçekleşmiş olan askeri darbeye karşı direnişin merkezi olan Rabiatü’l Adeviyye Meydanı’nda ortaya çıkmış olan ve 4 parmakla gösterilen”R4BIA işareti”, dünyada ve daha çok ülkemizde son yıllarda popülerleşen ve sıkça kullanılan sembollerden biri haline geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rabia’nın “Tek Millet, Tek Devlet, Tek Vatan ve Tek Bayrak” anlamına geldiğini söylemiştir. Hemen hemen her konuşmasında bu işareti ve sloganı da kullanmaktadır. Bu sembolü sosyal medyada kullanmak isteyenler de Rabia işareti emojisini Whatsapp ve Instagram emojilerinde aramaya başladılar. Burada Rabia emojisi olarak kullanabileceğiniz sembolleri gösteriyor olacağız.

Rabia İşareti Emoji Kopyala

👋 Kopyalandı!
Kopyalandı!
🖑 Kopyalandı!

Yukarıda kullanmak istediğiniz emojinin yanındaki kopyala butonuna dokunun. Bu sayede emoji kopyalanmış olacaktır. Kopyaladığınız Rabia emojisini kullanmak istediğiniz alana yapıştırın ve kullanmaya başlayın. Direkt olarak bir Rabia emojisi olmadığından dolayı benzer el sembollerini yukarıda paylaştık. Bu sembolleri Rabia emojisi olarak kullanabilirsiniz.

Farklı ve değişik emojiler arıyorsanız ya da Android ve İos cihazlardaki emojileri kopyalamak istiyorsanız Emoji kopyala sayfasını ziyaret edin. Burada yüzlerce farklı sembol bulabileceğiniz gibi iPhone ve Android telefon emojilerine de ulaşabilirsiniz. Tek dokunuşla emojiyi kopyalayın.

Rabia Selamı Nasıl Verilir?

Rabia işaretiyle selam vermek için elinizdeki parmakları belli bir şekilde konumlandırmanız gerekir. Yapmanız gereken şey baş parmağınız serçe parmağınızın altına değecek şekilde konumlandırmak. Rabia işareti yapmak istiyorsanız yapmanız gereken bahsettiğimiz gibi baş parmağınızı avucunuzun içinden serçe parmağınızın altına doğru uzatmaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir