Emoji Kopyala

Sigma İşareti Kopyala (Σ) Klavyede Sigma Emojisi Nasıl Yapılır?

Sigma işareti, matematikte kullanılan sembollerden biridir. Bu işaret sayı diziliminin toplanması ile alakalı formüllerde kullanılır. Bu makalemizde “sigma işareti kopyala yapıştır” işlemi nasıl yapılır anlatıyoruz. Aynı zamanda klavyede sigma emojisi nasıl yapılır anlatıyoruz. Matematikteki sayılar ve diziler konularında sigma işareti çok sık kullanılmaktadır.

Sigma işareti kopyala, işlemini direkt olarak aşağıdaki buton yardımıyla yapabilirsiniz. Word ve Excel programlarında da bu sembolü kullanabilirsiniz. Kopyaladıktan sonra CTRL + V tuşlarına basarak yapıştırmanız yeterlidir.

Sigma İşareti Kopyala Yapıştır

Sigma İşareti Kopyala:
Sigma İşareti: Σ Kopyalandı!
Küçük Sigma İşareti: σ Kopyalandı!

Sigma işareti matematikte kullanılan bir semboldür. Bu sembolü Word ve Excel gibi programlarda da kullanabilirsiniz. Ayrıca mobil cihazlardan da kopyalanabilir. Mobil cihazlarda da matematiksel işlem yaparken, sosyal medya hesaplarınızın biyografi alanında kullanmak için veya oyun nicklerinde kullanılabilir. Sigma işareti küçük sigma ve büyük sigma olmak üzere iki farklı şekildedir.

Bilgisayardan kopyaladığınız “Σ” sembolünü, CTRL + V tuşlarına aynı anda basarak yapıştırmak mümkün. Mobil cihazlarda da yine aynı şekilde, iki defa dokunarak yapıştırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

(Σ) Sigma İşareti Anlamı

Sigma (Σ) işareti, daha çok matematikte ve bilimlerde kullanılır ve birkaç farklı anlama gelmektedir. Büyük sigma (Σ), matematikte toplamı temsil etmek için kullanılan semboldür. Bu, belirli bir dizi sayının veya ifadenin toplamını hesaplamada kullanılır.

Küçük sigma işareti anlamı:

Küçük sigma (σ), istatistikte standart sapmayı temsil etmektedir. Standart sapma, bir veri setinin ortalamasına olan uzaklıkların karelerinin ortalamasının karekökü olarak bilinir. Veri setinin dağılımını ölçmede kullanılır. Sigma işaretini hem yerinde kullanabilirsiniz, hem de çeşitli alanlarda kullanıcı adı olarak da kullanılabilir.

Sigma Emojisi Kopyala

Σ
σ

Yukarıdan hem büyük sigma işaretini hem de küçük sigma işaretini alabilirsin. Klavyede nasıl yapıldığını bilmiyorsanız alt başlıktaki adımları takip edin.

Klavye ile Word ve Excel Klavyede Sigma İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede sigma işaretini yapabilmek için karakter eşlem programını açın. Bunu açmak için, arama kısmına ‘karakter eşlem’ yazın. İlgili programı açın. Bu programdan yazı tipi olarak “Segoe UI Symbol” seçeneğini seçin. Sigma işareti Unicode U+2211 karşılığında yapılır. Programdan Unicode’a Git yazan yere 2211 kodunu yazın ve enter tuşuna tıklayın. Bu sayede sigma işaretini bulabilirsiniz.

Sigma işaretini seçip CTRL + V tuşlarına dokunun. Bunu yaptıktan sonra kullanacağınız alana yapıştırmanız yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir