Genel

Sonsuzluk İşareti Kopyala Emoji ( ∞ )

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Sonsuzluk işareti kopyala yapıştır. Sonsuzluk işareti emojisi kopyala detayları.

Sonsuzluk işareti harf olarak bilinse de normalde bir semboldür. Aynı zamanda emoji olarak da kullanılmaktadır. Bu sembol sonsuzluğu ifade etmektedir. Daha çok takılarda ve matematik işlemlerinde karşımıza çıkmaktadır. ( ∞ ) şeklinde ifade edilmektedir. Yana doğru yatay sekiz olarak da gözlemlenebilir.

Sonsuzluk işareti simgesi ∞ bu şeklinde gösterilmektedir. Yatay 8 işaretine benzetilir. Yani 8 rakamının sağa ya da sola doğru çevrilmiş haliyle aynıdır. Peki, sonsuzluk işareti bilgisayardan klavyeden nasıl yapılır, ne anlama gelir?

Sonsuzluk İşareti Nedir?

Sonsuzluk işareti “∞” yana doğru 8 rakamına benzeyen, sonu olmayan ve ebediyet anlamına gelen matematiksel bir semboldür. Daha çok matematik ve fizik alanlarında kullanılan soyut bir kavramdır. Sembolün görseli ise aşağıdaki gibidir.

sonsuzluk işareti nedir

Sonsuzluk İşareti Klavyede Nasıl Yapılır? Telefon

Sonsuzluk işareti klavyede nasıl yapılır? Sonsuzluk işareti telefonda nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinden sonsuzluk işareti yapmak isterseniz aşağıdaki adımları izleyin.

  • İlk olarak klavyenizden Alt + 236 ya da Alt + 8734 tuş kombinasyonunu kullanarak ∞ bu şekilde sonsuzluk sembolünü yapabilirsiniz.
  • Ancak bazen bu kısayollar yapıldığında ì veya ^ şekilleri çıkmaktadır. Eğer bu yöntem işe yaramazsa aşağıdaki yöntemi kullanın.

Sonsuzluk İşareti Kopyala

Sonsuzluk işareti kopyala telefon ve Sonsuzluk İşareti Kopyala klavyeden yapılabilir. Yapmanız gereken tek şey buradan sonsuzluk işareti sembolünü seçip kopyalamak ya da Kopyala butonuna dokunarak ilgili sembolü kopyalamak.

  • Sonsuzluk İşareti Kopyala Yapıştır:Macbook Sonsuzluk Sembolü Nasıl Yapılır?

Apple marka bilgisayarınızın klavyesinden sonsuzluk işareti yapmak için klavyeden “Option + 5” tuşlarına basmanız yeterlidir. Sonrasında (∞) bu şekilde sonsuzluk simgesi oluşturulmuş olacaktır.

Sonsuzluk İşareti Emoji

Sonsuzluk işareti emojisi kopyala yapıştır yapmak için aşağıdan ilgili emojinin üzerine basılı tutup seçerek kopyalamanız gerekir.

♾️

Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra kullanmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Oyun nicki, Instagram biyografisi, Whatsapp hakkımda kısmı ve daha bir çok yerde kullanabilirsiniz. Birine mesaj gönderirken de sonsuzluk işaretini kopyalayıp gönderebilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Anlamı

Mutlu olan her çiftin hayali hiç şüphesiz sevgilerinin ve aşklarının sonuna kadar yani sonsuza kadar sürmesidir. Sadakatin ve bağlılığın sembolü olan sonsuzluk sembolü gümüş ve altın aksesuar dünyasında sıkça kullanılan sembollerdendir. Bu motifler, takılarda ve hediyelik eşyalarda da sıklıkla tercih edilen sembollerdir.

Ölen birinin ardından bu sembolü kullanmak ise sonsuza kadar unutulmayacağı anlamına gelmektedir. Sonsuzluk işareti sevgililerce de sık kullanılır. Örneğin seni seviyorum ∞ şeklinde mesaj göndermek seni sonsuza kadar seveceğim anlamına gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu