Genel

Sonsuzluk İşareti Kopyala Emoji (Siyah) – Anlamı

Sonsuzluk işareti kopyalama yöntemi sayesinde tek dokunuşla bu sembolü kopyalayabilirsiniz.

Sonsuzluk sembolü birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından kullanılıyor. Buradan “sonsuzluk işareti kopyala” işlemi yapılabilir. Sonsuzluk işareti emoji anlamını da yine buradan öğrenebilirsiniz. Sonsuzluk işareti yıllardır hayatımızda yer edinen sembollerden biridir. Bir şeyin sonsuz olduğunu ifade etmek için kullanılmaktadır. Örneğin sen ve ben ∞ gibi bir cümle görüyorsanız bu sonsuza kadar biz anlamına gelir. Çoğu kişi sosyal medya uygulamalarında bu sembolü arıyor ancak bulamıyor. Bulamayanlar için sonsuzluk işareti kopyalama yöntemini burada sizlerle paylaştık.

Sonsuzluk işareti harf olarak bilinse de normalde bir semboldür. Aynı zamanda emoji olarak da kullanılmaktadır. Bu sembol sonsuzluğu ifade etmektedir. Daha çok takılarda ve matematik işlemlerinde karşımıza çıkmaktadır. ( ∞ ) şeklinde ifade edilmektedir. Yana doğru yatay sekiz olarak da gözlemlenebilir.

Sonsuzluk işareti simgesi ∞ bu şeklinde gösterilmektedir. Yatay 8 işaretine benzetilir. Yani 8 rakamının sağa ya da sola doğru çevrilmiş haliyle aynıdır. Peki, sonsuzluk işareti bilgisayardan klavyeden nasıl yapılır, ne anlama gelir?

Sonsuzluk İşareti Nedir?

Sonsuzluk işareti “∞” yana doğru 8 rakamına benzeyen, sonu olmayan ve ebediyet anlamına gelen matematiksel bir semboldür. Daha çok matematik ve fizik alanlarında kullanılan soyut bir kavramdır. Sembolün görseli ise aşağıdaki gibidir.

sonsuzluk işareti nedir

Sonsuzluk işareti bir farklı alanlarda kullanılabilir. Örneğin biri öldükten sonra doğum tarihi ardına da ∞ ekleniyorsa, sonsuza kadar hatırlayacağız anlamını taşımaktadır.

Sonsuzluk İşareti Klavyede Nasıl Yapılır? Telefon

Sonsuzluk işareti klavyede nasıl yapılır? Sonsuzluk işareti telefonda nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinden sonsuzluk işareti yapmak isterseniz aşağıdaki adımları izleyin.

 • İlk olarak klavyenizden Alt + 236 ya da Alt + 8734 tuş kombinasyonunu kullanarak ∞ bu şekilde sonsuzluk sembolünü yapabilirsiniz.
 • Ancak bazen bu kısayollar yapıldığında ì veya ^ şekilleri çıkmaktadır. Eğer bu yöntem işe yaramazsa aşağıdaki yöntemi kullanın.

Sonsuzluk İşareti Kopyala

Sonsuzluk işareti kopyala telefon ve Sonsuzluk İşareti klavyeden yapılabilir. Yapmanız gereken tek şey buradan sonsuzluk işareti sembolünü seçip kopyalamak ya da Kopyala butonuna dokunarak ilgili sembolü kopyalamak.

 • Sonsuzluk sembolü kopyala yapıştır:Normalde telefonların emoji bölümündeki sonsuzluk sembolü renklidir. Ancak siz siyah sonsuzluk işareti arıyorsanız yukarıdan hemen kopyalayabilirsiniz.

Macbook Sonsuzluk Sembolü Nasıl Yapılır?

Apple marka bilgisayarınızın klavyesinden sonsuzluk işareti yapmak için klavyeden “Option + 5” tuşlarına basmanız yeterlidir. Sonrasında (∞) bu şekilde sonsuzluk simgesi oluşturulmuş olacaktır. Yine tabletlerinizde de emoji kitaplığından bu sembolü bulabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Emoji

Sonsuzluk işareti emojisi kopyala yapıştır yapmak için aşağıdan ilgili emojinin üzerine basılı tutup seçerek kopyalamanız gerekir.

♾️

Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra kullanmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Oyun nicki, Instagram biyografisi, Whatsapp hakkımda kısmı ve daha bir çok yerde kullanabilirsiniz. Birine mesaj gönderirken de sonsuzluk işaretini kopyalayıp gönderebilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Anlamı

Mutlu olan her çiftin hayali hiç şüphesiz sevgilerinin ve aşklarının sonuna kadar yani sonsuza kadar sürmesidir. Sadakatin ve bağlılığın sembolü olan sonsuzluk sembolü gümüş ve altın aksesuar dünyasında sıkça kullanılan sembollerdendir. Bu motifler, takılarda ve hediyelik eşyalarda da sıklıkla tercih edilen sembollerdir.

Ölen birinin ardından bu sembolü kullanmak ise sonsuza kadar unutulmayacağı anlamına gelmektedir. Sonsuzluk işareti sevgililerce de sık kullanılır. Örneğin seni seviyorum ∞ şeklinde mesaj göndermek seni sonsuza kadar seveceğim anlamına gelmektedir.

Sonsuzluk işareti, ∞ simgesi olarak bilinen bir matematik sembolüdür ve sonsuzluk kavramını temsil eder. Sonsuzluk işareti, bir sayının veya bir sıralamanın sınırsız olduğunu gösterir ve genellikle, sınırsız olarak devam eden bir işlem veya süreci ifade etmek için kullanılır.

Sonsuzluk işareti, genellikle matematikte kullanılır ve aşağıdaki gibi kullanılır:

 • Sınırsız olarak devam eden bir işlemi ifade etmek için: Örneğin, ∞/x ifadesi, sınırsız olarak devam eden bir bölme işlemini ifade eder.
 • Sınırsız olarak büyüyen veya azalan bir değeri ifade etmek için: Örneğin, ∞-x ifadesi, sınırsız olarak azalan bir değeri ifade eder.
 • Sınırsız olarak büyüyen veya azalan bir fonksiyonu ifade etmek için: Örneğin, f(x)=∞ ifadesi, sınırsız olarak büyüyen bir fonksiyonu ifade eder.

Siyah Sonsuzluk İşareti Kopyala

Siyah sonsuzluk işareti ise renkli olarak bu sembolü kullanmak istemeyenlerin tercihidir. Burada paylaştığımız ve kopyala butonu ile hemen kopyalayabileceğiniz bu sembol bütün sosyal medya ve benzeri platformlarda kullanılabilir. Siyah sonsuzluk işareti emoji kopyalamak için üst kısımda bulunan kopyala butonunu kullanabilir ya da “∞” buradan seçip kopyalayıp kullanmaya başlayın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Sonsuzluk İşareti Emojisi
  Sonsuzluk işareti kopyalama işlemi yukarıdaki buton kullanılarak yapılabilir. Kopyaladıktan sonra da sosyal medya uygulamalarında ya da mesajlaşma uygulamalarında kullanabilirsiniz. Burada iki farklı türde sonsuzluk sembolü paylaşılmış. Biri direkt Whatsapp, Instagram gibi uygulamaların emojisi olan sonsuzluk işareti diğeri ise siyah sonsuzluk emojisidir. Renkli sonsuzluk işareti genelde Whatsapp’ta mesajlaşırken kullanılıyor. Siyah sonsuzluk işareti ise Instagram biyografi alanında, öne çıkanlar başlığında, gönderi açıklamalarında ya da Whatsapp biyografi alanında karşımıza çıkabiliyor. Bu sembol adından da anlayabileceğiniz gibi sonsuzluğu temsil ediyor. Kısaca anlamı ise:

  Sonu olmayan.
  Sonsuza dek.
  Her zaman sürecek.
  Zaman var oldukça devam edecek.
  Ölene kadar gibi anlamlara gelir.

  Sonsuzluk İşareti Emoji Anlamı
  Sonsuzluk işareti emoji anlamı, yukarıda bahsettiğimiz gibi sonu olmayan ve sonsuz olan anlamlarına geliyor. Sevgililer birbirlerine hediye alırken de bu sembolü sıkça kullanıyorlar. Ayrıca nişan ve nikahta takılan yüzüklerde de çiftin adı ve sonsuzluk sembolü gibi ibarelerle karşılaşabiliyoruz. Sembolizm olarak incelendiğinde iki yuvarlağın birbiriyle birleştirilerek şeklin oluşturulduğu görülüyor. Çizgilerden biri altta kalırken diğeri üstte kalıyor. Bu da döngünün sonsuza kadar devam edeceğini ifade ediyor. Sonsuzluk işaretini Whatsapp, Telegram, Instagram, Facebook, Messenger, Discord ve buna benzer bütün sosyal medya uygulamalarında kullanabilirsiniz. Direkt olarak Whatsapp’taki sonsuzluk sembolünü bulmak için emoji bölümünü açık ve emoji arama bölümüne sonsuzluk yazın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir