Genel

Ters Yazı Yazma – Ters Rakam Yazma

Sosyal medyada şekilli harfler ve tarihleri sıklıkla kullanıyoruz. Buradan da “ters yazı yazma ve ters rakam yazma” işlemi yapılabilir. Eğer siz de doğum tarihinizi ya da adınızı ters yazı fontu ile yazmak istiyorsanız aşağıdaki aracı kullanabilirsiniz. Bu araç sayesinde yazdığınız bütün yazılar ters fonta çevrilir. Seçip kopyaladıktan sonra Whatsapp, Instagram, Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarında kullanabilirsiniz. Ters yazı yazma aracını kullanabilmek için kırmızı alana yazmak istediğiniz yazıyı yazın. Sistem otomatik olarak terse çevirecektir. Çevrilen yazıyı ya da rakamları kopyalayıp kullanmak istediğiniz yere yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Ters rakam yazma, işlemini yapmak için kullanacağınız bu araç dışında isterseniz şekilli yazı yazma sayfasını da ziyaret edebilirsiniz. Buradan da şekilli yazılar ve rakamlar yazılabilir. Yazıyı terse çevirme işlemi için hemen aşağıdan yazmaya başlayın.

Ters Yazı ve Rakam Yazma

Ters Yazı ve Rakamlar:

  Alfabedeki harfleri otomatik olarak ters formata çeviren yukarıdaki aracı kullanarak ters yazı ve rakamlar yazılabilir. Yazdıktan sonra hemen alt kısmında yazıların terse çevrilmiş halini göreceksiniz. Harfleri isterseniz aşağıdan da tek tek kopyalayabilirsiniz.

  • Ters alfabe harfleri: Ɐ ꓭ Ͻ Ꜿ ᗡ Ǝ Ⅎ ⅁ Ƃ H Ị I ᒋ Ʞ Ꞁ Ɯ N O Ọ Ԁ ᖈ S Ṡ ꓕ Ⴖ ᕬ Ʌ ⅄ Z
  • Ters alfabe: ɐ q ɔ ꜿ p ǝ ɟ ᵷ ḅ ɥ ᴉ ı ſ ʞ ๅ ɯ u o ọ d ɹ s ṡ ʇ n ṇ ʌ ʎ z

  Ters Rakamlar

  Ters rakamlar da Instagram gibi sosyal medya uygulamalarının biyografi alanlarında sıkça karşımıza çıkıyor. Yukarıdaki araç sayesinde, ters rakam ve sayılar da yazılabilir. Yazdığınız bu yazı ya da rakamları bilgisayar, cep telefonu ya da tabletten kopyalayabilirsiniz. Kopyaladıktan sonra bilgisayardan CTRL + V tuşuna basarak kullanılmak istenilen yere yapıştırılabilir. Mobil cihazlardan yapıştırmak için, kullanılacak alana basılı tutun ve gelen yapıştır seçeneğine basın.

  Şekilli rakamlar: 0ƖㄹƐㄣϛ9ㄥ86

  Şekilli sayılar: მ8˩ϱ૨ત35Ɩ0

  Şekilli rakamlar 2: ୧8٢მटμƸςƖ0

  Şekilli sayılar 2: 0Ɩ53ત૨ϱ˩8მ

  Ters Sayı Yazma

  Doğum tarihi, evlilik yıl dönümü, tanışma gününüzü, çocuğunuzun doğum tarihini ya da taraftarı olduğunuz futbol takımının kuruluş yılını ters sayı yazarak profilinizde kullanmak istiyorsanız buradaki aracı kullanın. Kırmızı çubuk alanına yazdığınız yazı ve rakamlar otomatik olarak ters çevrilecektir.

  Değişik emojiler için emoji kopyala sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sosyal medya uygulamalarında ya da oyunlarda kullanmak için boşluk karakterine ihtiyacınız varsa boşluk kopyala sayfasından kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  İlgili Makaleler

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir