Genel

Beyaz Kalp Anlamı Nedir? – Emoji Kopyala

Emojilerin anlamları insanların araştırdığı konulardan biri olmuştur. Çok sık kullanılan beyaz kalp anlamı ve beyaz kalp emojisi ne anlama gelir sorularını yanıtlıyoruz. Whatsapp, Instagram, Twitter’da mesajlaşırken ya da biyografide kullanılan beyaz kalp emojisinin anlamını her açıdan inceledik.

İnsanlar mesajlaşırken ya da bir cümle, kelime yazarken kendilerini daha iyi ifade etmek için semboller yani emojiler kullanırlar. Sık kullanılan emojilerden biri de beyaz kalp emojisi olmuştur. Bu emoji bazen arkadaşlar arasında bazen de flörtler arasında sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca beyaz kalp emojisi Whatsapp hakkımda kısımlarında ve Instagram biyografilerinde de çok sık rastladığımız bir simgedir. Doğal olarak bu emojinin anlamını bilmeyenler de karşıdaki kişinin neyi ifade ettiğini anlamak için araştırma yapmaktalar. Burada beyaz kalp anlamı nedir, beyaz kalp emoji anlamını açıklıyoruz.

Beyaz Kalp Anlamı Nedir?

Beyaz kalbin birden fazla anlamı vardır. Bu kalp emojisi kimileri için dostluğu, bazıları içinse yeni başlayan platonik bir aşkı ifade eder. Genelde flört eden iki kişi arasında tam bir konuşma gerçekleşmeden yani duygular ifade edilmeden önce kırmızı kalp emojisi yerine beyaz kalp emojisi kullanılır.

Bu emoji farklı anlamlarda kullanacağı için size tek tek ne anlamlara geldiğini açıklıyoruz. Alt başlıklardan her anlamda beyaz kalp emoji anlamı inceleyelim:

 • Aşk: Derin ve sonsuz bir aşkı ifade etmek için beyaz kalp kullanılabilir. Bununla birlikte platonik bir aşkı ve aşk başlangıcını anlatmak için de kullanıldığını söyleyebiliriz.
 • Duygu durumu: Beyaz renk temizliği, saf duyguları ve sadakati temsil ettiği biliniyor. Bu renk kalp ile birleştiğinde saf ve temiz düşünceleri ve sevgiyi ifade eder.
 • Arkadaşa gönderilen beyaz kalp anlamı: Eğer arkadaşınız size beyaz kalp emojisi gönderiyorsa size güvendiğini, sizi iyi biri olarak gördüğünü ifade etmek için göndermiştir.
 • Aile: Ailenizden biri size beyaz kalp gönderiyorsa, sizi bütün saf ve temiz duyguları ile sevdiğini ifade ediyor demektir.
 • Whatsapp durumunda beyaz kalp kullanmak: Beyaz kalp emojisi Whatsapp hakkımda kısmında durum olarak kullanılıyorsa yeni bir sayfa açıldığı anlamına gelebilir.
 • Instagram Biyografisinde beyaz kalp: Instagram biyografi kısmında da beyaz kalp emojisi sıklıkla kullanılıyor. Yine Whatsapp’ta olduğu gibi yeni bir sayfa, temi bir başlangıç anlamına gelir.

Beyaz kalp emojisi sosyal medya platformlarında ve mesajlaşma uygulamalarında en çok kullanılan emojilerdir. Discord ve benzeri platformlarda da yine bu emoji ile karşılaşmak mümkün. Genel olarak temiz bir sayfayı ve yeni bir aşkı ifade etmek için kullanılır. Aynı zamanda saf ve temiz duyguları ifade ettiğini de söyleyebiliriz.

Beyaz Kalp Emoji Anlamı

Beyaz kalp emoji anlamı saflığı, temizliği ifade eder. Biri size beyaz kalp emojisi gönderiyorsa size platonik aşık olabilir ya da size karşı temiz duygular beslediğini ifade etmek istiyor olabilir. Beyaz kalp emojisi renk olarak bembeyaz olması nedeniyle temiz duyguları ifade ettiği söylenmektedir. Bazı platformlar renginin bembeyaz oluşu nedeniyle görünmediğinden dolayı bu kalp emojisine kısmen gri rengini ekleyerek daha belirgin bir halel getirmiştir.

Bu bakımdan beyaz kalp emojisi engellenemeyecek saf bir sevgiyi temsil eder. Sınırsız ve derin bir romantik aşkı ifade ettiği gibi anne babaların da çocuklarına olan sevgisini ifade etmek için kullandığı bir emoji türüdür. Biri “beyaz kalp emojisi” gönderiyorsa, gönderen kişi için çok özel biri olduğunuzu söylememiz yanlış olmaz.

Beyaz Kalp Emojisi Kopyala

Beyaz kalp emojisi kopyalamak için aşağıdaki kopyala butonuna dokunmanız yeterlidir. Bu emojiyi Whatsapp, Telegram, Facebook, Twitter, Instagram, Discord ve daha birçok platformda kullanabilirsiniz. Bazı oyunlar emojileri desteklediğinden dolayı destekleyen oyunlar için bu sembolü oyun nicki olarak da kullanabilirsiniz.


Beyaz kalp emoji kopyalamak için yukarıdaki kopyala düğmesine dokunun. Ardından otomatik kopyalama işlemi gerçekleşir. Sonrasında kullanmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Sıra no:Beyaz Kalp İle Kullanılabilecek Emojiler
1.🌸🤍🌸
2.💐🤍🌺
3.🥳🎂🤍🍰🎁

Beyaz kalp anlamı ile birlikte, bu emojinin yanında kullanabileceğiniz farklı emojileri de listeledik. Daha farklı semboller için kalp emojileri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Beyaz Kalp Emojisi Nerede Kullanılır?

Beyaz kalp emmojisi birçok sosyal medya platformunda kullanılabilir. Bu platformları sıralayacak olursak, Instagram, Whatsapp, Telegram, Facebook, Messenger, Twitter, Discord ve buna benzer alanlarda bu kalp simgesini kullanabilirsiniz.

Doğum günü kutlarken, sevginizi belli etmek için ve güven duyduğunuzu göstermek için cümle başına ya da sonuna bu emojiyi ekleyebilirsiniz.

Beyaz Kalp Sembolü

Kalp emojisi, mesajın göndericinin duygusal olarak bağlı olduğu veya sevdikleri ile ilgili olduğunu veya sevdiklerine hislerini ifade etmek için kullanılır. Ayrıca, bir mesajın ne kadar sevecen veya iyi niyetli olduğunu da belirtebilir.

Beyaz kalp bir tartışma esnasında mesajların sonunda kullanıldığında genel olarak kötü niyetli değilim anlamına gelir. Bu nedenle tartışma ya da gergin bir mesajlaşma anında da beyaz kalp emojisi çok sık kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Beyaz Kalp Emoji Kopyala
  Beyaz kalp kopyala işlemini yukarıda bulunan kopyala butonundan yapabileceğiniz gibi “🤍” sol kısımdaki alandan da kopyalayabilirsiniz. Beyaz kalp emojisi saflık, temizlik, güzel hisleri temsil eder. Bu sembolü flörtleşen birçok kişinin kullandığını da söyleyebilirim. Genelde tanışma evresindeyken ve taraflardan biri diğerine ilgi duyuyorsa bu sembolü kullanabilir. 🤍 sembolü platonik aşk anlamına da gelmektedir. Ancak emoji kullanımı herkes için anlam bakımından aynı olmayabilir. Yani bu emojiyi kullanan kişi farklı bir anlamda kullanıyor olabilir. Bu nedenle biri size 🤍 beyaz kalp emojisi gönderiyorsa kendinizce anlamlar vermek yerine, direkt gönderen kişiye anlamını sorabilirsiniz. Genel itibariyle beyaz kalp emoji anlamı:
  – Saflık.
  – Temizlik.
  – Temiz hisler.
  – Karşılıksız sevgi.
  – Güven gibi anlamlara gelir.

  ❤️🧡💛💚💙💜🖤 gibi diğer kalp emojilerinin farklı renkteki türüdür. 2019’da emoji kütüphanesine eklenmiştir. Sosyal medya uygulamalarında en fazla kullanılan emojilerden biri olduğunu da söyleyebilirim.

  Whatsapp Beyaz Kalp Emojisi Kopyalama Nasıl Yapılır?
  Whatsapp beyaz kalp emojisi kopyalamak için, Whatsapp giriş yapın > herhangi bir mesajı açın > klavyeden emoji simgesine dokunun > açılan kutucuktaki emoji ara bölümüne beyaz kalp yazın > beyaz kalp emojisine dokunun > kalp emojisi mesaj alanına gelecektir sağ tarafına iki defa dokunup emojiyi seçin > kopyala butonuna dokunun. Kopyaladıktan sonra Youtube yorumlarında, Tiktok yorum kısmında, Instagram’da ya da Whatsapp gibi platformlarda yapıştırıp kullanabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak, birine beyaz kalp gönderdiğinizde karşınızdaki kişi ona ilgi duyduğunuzu düşünebilir. Bu nedenle eğer böyle bir durum yoksa beyaz kalp sembolünü göndermemenizi öneririm.

  Beyaz Kalp emojisi, beyaz renkte olan bir kalptir. Sosyal medyada kullanabileceğiniz farklı renklerdeki kalp sembollerinden biridir. Bir şeye ya da bir kişiye olan sevginizi, temiz hislerinizi ve aşkınızı ifade etmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca beyaz rengi sevdiğinizi göstermek, beyaz çikolata istediğinizi ifade etmek gibi anlamlarda da kullanılabilir. Aşkınızı göstermek için 💏Öpücük gönderen yüz emojisi birlikte kullanabilirsiniz.

 2. Bana Kalırsa “Beyaz Emoji Kalp Anlamı”: 🤍 Beyaz kalp emoji, genellikle saf, temiz ve saf bir sevgi veya arkadaşlık gibi duyguları ifade ediyor. Fakat genel olarak, kadınlardan gelen beyaz kalbin anlamını sorduğumda ise ben sadece hoşlantı ya da hoşlanmak gibi anlamda kullandım şeklinde yanıtlar aldım. Bu nedenle beyaz kalp emojisinin anlamı kullanan kişiye göre değişebilir. Çünkü herkes her emojiyi aynı anlamda kullanmıyor. Örneğin, arkadaşınız bu emojiyi size gönderiyorsa arkadaşlık bağlarınızın kuvvetli olduğunu ve sizi arkadaşça sevdiğini anlatmak istiyordur.

  Beyaz kalp emojisi de kırmızı kalp gibi sevgi dolu bir anlama gelmektedir. Kalp emojileri geneli itibariyle, sevgi, aşk, arkadaşlık ve güzel duyguları ifade etmek için kullanıldığından bu kalbi gönderen kişinin size karşı bir sevgisi olduğunu da söyleyebilirim.

 3. Beyaz kalp emojisine bu kadar anlam biçilmesini anlamıyor. Bana kalırsa her kalp sevgiyi gösteriyor. Bu durumda Beyaz kalp anlamı da doğal olarak sevildiğinizi ifade etmek için gönderiliyor demektir. Bunlar bana kalırsa erkekler tarafından daha çok aranıyor. Çünkü erkekler genelde kırmızı kalp, kızlar ise farklı renklerde kalp emojileri gönderiyo. Bundan dolayı da muhtemelen, bu kadın bana neden beyaz kalp gönderdi gibi sorular kafalarını karıştırıyor. Açık konuşmak gerekirse şimdiye kadar hiçbir erkek bana beyaz kalp emojisi göndermedi. Ancak anlam olarak ille de bir anlam vermek gerekiyorsa; beyaz renk saflığı ve temizliği ifade eden bir renk olduğundan saf ve temiz sevgi diyebilirsiniz.

  Fakat size her beyaz kalp gönderen kişiyi de aşık sanmayın. Çünkü insanlar her emojiye anlam biçmez. O an o emojiyi göndermek istiyordur ve gönderir. Bunun dışında da söyleyeceğim başka bir şey yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir