Genel

Beyaz Kalp Anlamı Nedir? – Emoji Kopyala

Emojilerin anlamları insanların araştırdığı konulardan biri olmuştur. Çok sık kullanılan beyaz kalp anlamı ve beyaz kalp emojisi ne anlama gelir sorularını yanıtlıyoruz. Whatsapp, Instagram, Twitter’da mesajlaşırken ya da biyografide kullanılan beyaz kalp emojisinin anlamını her açıdan inceledik.

İnsanlar mesajlaşırken ya da bir cümle, kelime yazarken kendilerini daha iyi ifade etmek için semboller yani emojiler kullanırlar. Sık kullanılan emojilerden biri de beyaz kalp emojisi olmuştur. Bu emoji bazen arkadaşlar arasında bazen de flörtler arasında sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca beyaz kalp emojisi Whatsapp hakkımda kısımlarında ve Instagram biyografilerinde de çok sık rastladığımız bir simgedir. Doğal olarak bu emojinin anlamını bilmeyenler de karşıdaki kişinin neyi ifade ettiğini anlamak için araştırma yapmaktalar. Burada beyaz kalp anlamı nedir, beyaz kalp emoji anlamını açıklıyoruz.

Beyaz Kalp Anlamı Nedir?

Beyaz kalbin birden fazla anlamı vardır. Bu kalp emojisi kimileri için dostluğu, bazıları içinse yeni başlayan platonik bir aşkı ifade eder. Genelde flört eden iki kişi arasında tam bir konuşma gerçekleşmeden yani duygular ifade edilmeden önce kırmızı kalp emojisi yerine beyaz kalp emojisi kullanılır.

Bu emoji farklı anlamlarda kullanacağı için size tek tek ne anlamlara geldiğini açıklıyoruz. Alt başlıklardan her anlamda beyaz kalp emoji anlamı inceleyelim:

  • Aşk: Derin ve sonsuz bir aşkı ifade etmek için beyaz kalp kullanılabilir. Bununla birlikte platonik bir aşkı ve aşk başlangıcını anlatmak için de kullanıldığını söyleyebiliriz.
  • Duygu durumu: Beyaz renk temizliği, saf duyguları ve sadakati temsil ettiği biliniyor. Bu renk kalp ile birleştiğinde saf ve temiz düşünceleri ve sevgiyi ifade eder.
  • Arkadaşa gönderilen beyaz kalp anlamı: Eğer arkadaşınız size beyaz kalp emojisi gönderiyorsa size güvendiğini, sizi iyi biri olarak gördüğünü ifade etmek için göndermiştir.
  • Aile: Ailenizden biri size beyaz kalp gönderiyorsa, sizi bütün saf ve temiz duyguları ile sevdiğini ifade ediyor demektir.
  • Whatsapp durumunda beyaz kalp kullanmak: Beyaz kalp emojisi Whatsapp hakkımda kısmında durum olarak kullanılıyorsa yeni bir sayfa açıldığı anlamına gelebilir.
  • Instagram Biyografisinde beyaz kalp: Instagram biyografi kısmında da beyaz kalp emojisi sıklıkla kullanılıyor. Yine Whatsapp’ta olduğu gibi yeni bir sayfa, temi bir başlangıç anlamına gelir.

Beyaz kalp emojisi sosyal medya platformlarında ve mesajlaşma uygulamalarında en çok kullanılan emojilerdir. Discord ve benzeri platformlarda da yine bu emoji ile karşılaşmak mümkün. Genel olarak temiz bir sayfayı ve yeni bir aşkı ifade etmek için kullanılır. Aynı zamanda saf ve temiz duyguları ifade ettiğini de söyleyebiliriz.

Beyaz Kalp Emoji Anlamı

Beyaz kalp emoji anlamı saflığı, temizliği ifade eder. Biri size beyaz kalp emojisi gönderiyorsa size platonik aşık olabilir ya da size karşı temiz duygular beslediğini ifade etmek istiyor olabilir. Beyaz kalp emojisi renk olarak bembeyaz olması nedeniyle temiz duyguları ifade ettiği söylenmektedir. Bazı platformlar renginin bembeyaz oluşu nedeniyle görünmediğinden dolayı bu kalp emojisine kısmen gri rengini ekleyerek daha belirgin bir halel getirmiştir.

Bu bakımdan beyaz kalp emojisi engellenemeyecek saf bir sevgiyi temsil eder. Sınırsız ve derin bir romantik aşkı ifade ettiği gibi anne babaların da çocuklarına olan sevgisini ifade etmek için kullandığı bir emoji türüdür. Biri “beyaz kalp emojisi” gönderiyorsa, gönderen kişi için çok özel biri olduğunuzu söylememiz yanlış olmaz.

Beyaz Kalp Emojisi Kopyala

Beyaz kalp emojisi kopyalamak için aşağıdaki kopyala butonuna dokunmanız yeterlidir. Bu emojiyi Whatsapp, Telegram, Facebook, Twitter, Instagram, Discord ve daha birçok platformda kullanabilirsiniz. Bazı oyunlar emojileri desteklediğinden dolayı destekleyen oyunlar için bu sembolü oyun nicki olarak da kullanabilirsiniz.


Beyaz kalp emoji kopyalamak için yukarıdaki kopyala düğmesine dokunun. Ardından otomatik kopyalama işlemi gerçekleşir. Sonrasında kullanmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Sıra no:Beyaz Kalp İle Kullanılabilecek Emojiler
1.🌸🤍🌸
2.💐🤍🌺
3.🥳🎂🤍🍰🎁

Beyaz kalp anlamı ile birlikte, bu emojinin yanında kullanabileceğiniz farklı emojileri de listeledik. Daha farklı semboller için kalp emojileri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Beyaz Kalp Emojisi Nerede Kullanılır?

Beyaz kalp emmojisi birçok sosyal medya platformunda kullanılabilir. Bu platformları sıralayacak olursak, Instagram, Whatsapp, Telegram, Facebook, Messenger, Twitter, Discord ve buna benzer alanlarda bu kalp simgesini kullanabilirsiniz.

Doğum günü kutlarken, sevginizi belli etmek için ve güven duyduğunuzu göstermek için cümle başına ya da sonuna bu emojiyi ekleyebilirsiniz.

Beyaz Kalp Sembolü

Kalp emojisi, mesajın göndericinin duygusal olarak bağlı olduğu veya sevdikleri ile ilgili olduğunu veya sevdiklerine hislerini ifade etmek için kullanılır. Ayrıca, bir mesajın ne kadar sevecen veya iyi niyetli olduğunu da belirtebilir.

Beyaz kalp bir tartışma esnasında mesajların sonunda kullanıldığında genel olarak kötü niyetli değilim anlamına gelir. Bu nedenle tartışma ya da gergin bir mesajlaşma anında da beyaz kalp emojisi çok sık kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu