Teknoloji

Devre Dışı Bırakılan Uygulamalar Nasıl Etkinleştirilir?

Devre dışı bırakılan uygulamalar nasıl etkinleştirilir Samsung ve Android cihazlar için. Xiaomi, Huawei, Twitter ve dahası.

Devre dışı bırakılan uygulamalar, bu uygulamaları ilerleyen süreçte tekrardan aktif hale getirmek isteyebilirsiniz. Android kullanıcıları telefonlarında bulunan bazı uygulamaları cihaz üzerinden devre dışı bırakabilirler. Peki telefonda devre dışı bırakılan uygulama nasıl açılır? Bilmeyenler için burada uygulamaları devre dışı bırakmak zararlımı ve devre dışı bırakılan uygulamaları etkinleştirme yöntemini detaylıca anlattık. Daha çok Android cihaz kullanıcılarının araştırdığı bu konu cevap arayan sorular arasındadır.

Android telefonlar cihazda bulunan bütün uygulamaları kaldırmamıza izin vermiyor. Örnek verecek olursak bazı sistem uygulamaları telefondan tamamen kaldırılamaz. Anca devre dışı bırakarak uygulamalar menüsünde görünmemesini sağlamak mümkündür.

Devre dışı bırakılan bir uygulama çalışmayı durdurur ve uygulamalar menüsünde de görünmez. İlerleyen sürede bu uygulamaya tekrardan gereksinim duyarsanız etkinleştirmek birkaç adımda yapılabilir. Yapmanız gereken şey ise devre dışı kalan uygulamaları etkinleştirme yöntemidir.

Android Uygulama Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır?

Android telefonunuzdan herhangi bir uygulamayı devre dışı bırakmak basit birkaç dokunuş ile yapılmaktadır. Bir uygulamayı devre dışı bırakmak isterseniz;

  • Telefonun Ayarlar > Uygulamalar menüsüne girin.
  • Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamayı seçin ve açılan ekrandan Devre Dışı Bırak düğmesine dokunun.

Devre Dışı Bırakılan Uygulamalar Nasıl Etkinleştirilir?

Telefondan devre dışı bırakılan uygulama nasıl etkinleştirilir, bilerek ya da bilmeyerek devre dışı bıraktığınız herhangi bir uygulama varsa bunu aktif etmek oldukça kolay. Android devre dışı bırakılan uygulamaları etkinleştirme için aşağıdaki adımları takip et.

  1. Telefonun Ayarlar > Uygulamalar menüsüne girin.
  2. Devre dışı bırakılan ve etkinleştirmek istediğiniz uygulamayı seçin.
  3. Sol kısımda bulunan Etkinleştir düğmesine basın.
devre dışı bırakılan uygulama açma
devre dışı bırakılan uygulama açma

Devre dışı bırakılan uygulamaları açma işlemi yukarıdaki görselde de görüldüğü gibidir. Etkinleştir butonuna dokunduğunuzda uygulamayı etkinleştirmiş olursunuz. Uygulamayı etkinleştirdiğinizde bu uygulama cihazın uygulamalar bölümüne tekrardan gelecektir.

Yukarıdaki yöntem ile devredışı bırakılan uygulamaları etkinleştirme işlemini tamamlanmış olacaktır.

Google Play Store Devre Dışı Bıraktım Nasıl Etkinleştirilir?

Bazı kullanıcılar ise Google Play Store yani uygulama indirme mağazasını devre dışı bırakabiliyorlar. Google Play Store devre dışı bırakıldığında uygulamalar güncelleme almayabilir. Aynı zamanda yeni uygulamalar da yükleyemezsiniz. Bu durumda tekrardan etkinleştirmeniz gerekecektir. Google Play Store Etkinleştirmek için;

Telefonun Ayarlar > Uygulamalar menüsüne giriş yapın.
Devre dışı bırakmış olduğunuz Google Play Store uygulamasını seçin.
Sol kısımda bulunan Etkinleştir butonuna dokunun.

Devre dışı bırakılan uygulamalar nasıl etkinleştirilir işlemi sayesinde uygulamaları tekrardan aktif hale getirebilirsiniz.

Uygulamaları Devre Dışı Bırakmak Zararlımı

Uygulamaları devre dışı bırakmak zararlımı? Bir uygulamayı devre dışı bırakmayı düşünen android cihaz kullanıcıların merak ettiği ilk konulardandır. Genel anlamda bir sıkıntı çıkarmasa da Google Play gibi cihazın gereksinim duyduğu uygulamaları devre dışı bırakmak problem oluşturabilir.

Hali hazırda silinmeyen uygulamalar cihazın fabrika çıkış uygulamaları yani sistem uygulamalarıdır. Bu uygulamaların fazla yer kapladığını düşünüyorsanız basit bir uygulama klasörü oluşturarak oraya taşıyabilirsiniz.

Eğer telefon değiştirdiyseniz ve eski uygulamalarınız yeni telefonunuza gelmediyse Google Play Store giriş yaparak buradan ilgili uygulamaları tekrardan yükleyebilirsiniz. Binlerce uygulama, oyun ve daha fazlasını uygulama mağazasından bulmak mümkündür. Devre dışı bırakılan uygulamalar nasıl etkinleştirilir adımları ise yine yukarıda bahsettiğimiz şekildedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir