Teknoloji

En iyi Telefon Hangisi Sıralaması 2023 Şubat

Hangi telefonu almalıyım konusunda tereddütleri olanlar için özel liste. Güncel teknoloji ile en iyi telefon hangisi 2023 sorusunu yanıtlıyoruz. Telefon sıralaması yaparken teknolojik özellikleri, müşteri memnuniyeti, dayanıklılık, pil ömrü, kamera ve benzeri özellikleri göz önünde bulundurduk.

En iyi telefon hangisi olacağı, kullanıcının ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre değişebilir. Örneğin, bazı kullanıcılar için en iyi telefon, çekici bir tasarıma sahip olabilir veya yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olabilir. Diğer kullanıcılar ise, en iyi telefonun özellikle güçlü bir işlemciye ve yüksek depolama kapasitesine sahip olmasını tercih edebilirler.

En İyi Akıllı Telefon Markaları

En iyi telefon hangisi olacağı, kullanıcının ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre değişebilir. Ancak, piyasada mevcut olan birçok telefon modeli arasından, genellikle en popüler ve en iyi özelliklere sahip olanları şunlar olarak sıralanabilir:

 • Apple iPhone: Apple iPhone, çekici tasarımı, yüksek çözünürlüklü ekranı ve güçlü işlemcisiyle dikkat çeken bir telefon modelidir.
 • Samsung Galaxy: Samsung Galaxy, çeşitli telefon modelleri sunan bir markadır ve bu modeller, genellikle yüksek çözünürlüklü ekranlar, güçlü işlemciler ve çeşitli özelliklerle dikkat çekmektedir.
 • Google Pixel: Google Pixel, çekici tasarıma sahip olan bir telefon modelidir ve yüksek çözünürlüklü ekranı ve güçlü işlemcisiyle dikkat çekmektedir.
 • OnePlus: OnePlus, yüksek çözünürlüklü ekranı, güçlü işlemcisi ve çeşitli özellikleriyle dikkat çeken bir telefon modelidir.
en iyi telefon sıralaması
En iyi telefon sıralaması listesi

Bu listede yer alan telefon modelleri, piyasada mevcut olan birçok telefon modeli arasından sadece bazı örneklerdir ve en iyi telefon hangisi olacağı, kullanıcının ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre değişebilir. Bu nedenle, en iyi telefonu seçerken, kendi ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize göre bir değerlendirme yapmanız önerilir.

En iyi Telefon Hangisi 2023?

iPhoneSamsungHuaweiXiaomi
iPhone 14 Pro MaxSamsung Galaxy Z Fold 4Huawei Mate 50 ProXiaomi 12T
iPhone 14 ProSamsung Galaxy 22 UltraHuawei Nova 10Xiaomi 12 Lite
iPhone 13 Pro MaxSamsung Galaxy Galaxy S22 PlusHuawei Nova 10 SERedmi Note 11 Pro
iPhone 13 ProSamsung Galaxy Galaxy Z Flip 4Huawei Nova 9Xiaomi Redmi Note 11
iPhone 12 Pro MaxSamsung Galaxy Galaxy S22Huawei Nova 9 SEXiaomi Redmi 10
iPhone 12 ProSamsung Galaxy Z Flıp3 5gHuawei Nova Y90Xiaomi Redmi 10c

En iyi telefonları arayanlar için Türkiye’deki teknoloji mağazalarından bulabilecekleri telefon markalarını ve modellerini listeledik. Tabii ki, yine teknoloji mağazalarından Oppo, Honor, TLC, Vivo, Realme gibi markaların da cep telefonu modellerini bulabilirler. Öncelikle cep telefonu satın almadan önce bütçenize uygun ve işinize en çok yarayan telefonu almaya özen gösterin. Eğer fotoğraf tutkunuysanız iPhone 14 Pro Max ya da Samsung Galaxy 22 Ultra gibi kamera bakımından güçlü telefonlardan birini tercih edebilirsiniz.

Batarya konusuna gelecek olursak Apple çıkarmış olduğu yeni cep telefonu modellerinde bataryada iyileştirmeler yapmıştır. Bu sayede satın aldığınız telefon kullanıma bağlı olarak 1 ila 2 gün şarja takmadan kullanılabilir. Tabii ki çok fazla internet kullanıyor ve Youtube, Instagram gibi sosyal ağlarda geziniyorsanız şarjınız daha çabuk bitecektir.

En iyi Kameralı Telefonlar 2023

 • iPhone 14 Pro Max
 • Samsung Galaxy 22 Ultra
 • Huawei Mate 50 Pro
 • Xiaomi 12T

En iyi kameralı akıllı telefon hangisi merak edenler için yukarıda dört farklı markanın dört farklı modelini listeledik. Tabii ki dünyanın en iyi sıralaması bu şekilde değil. Marka seçiminize bağlı olarak yukarıdaki telefon modelleri en iyi kameralı telefon modelleridir. Bu cep telefonlarından birine sahip olarak profesyonel kamera deneyiminde fotoğraflar çekebilirsiniz.

En iyi telefon hangisi 2023 yılında da teknoloji meraklıları tarafından çok sık araştırılmaktadır. Bu haberimizde cep telefonların tek tek özelliklerini yazmadık. Bunun nedeni ise sizin bunu çok önceden yaptığınızı biliyoruz. Bunun yerine marka ve en iyi telefon modeli hangisi sorusuna yanıt verdik. Peki sizce bu listede olması gereken telefonlar var mı? Yorum kısmından kendi en iyi telefon sıralamasını oluşturup yayınlayabilirsiniz.

En iyi Akıllı Telefon Sıralaması 2023

En iyi akıllı telefon sıralaması yapacak olursak bizim seçimimiz sizden biraz farklı olabilir. Bazı kullanıcılar ios fanatiği, bazıları ise Android tutkunu olduğundan iki tarafı orta nok

En iyi akıllı telefon sıralaması:

 • iPhone 14 Pro Max
 • iPhone 13 Pro Max
 • Samsung Galaxy 22 Ultra
 • Samsung Galaxy Z Fold 4
 • Huawei Mate 50 Pro
 • Samsung Galaxy Galaxy Z Flip 4

En iyi telefon hangisi sorusu için bizim verebildiğimiz yanıt yukarıdaki gibidir. Tercihler ve zevkler tartışılmaz. Bu listeyi yapan herkes kendi kullanım deneyimine ve önceliklerine göre yaptığından bizim sıralamamız da bu şekilde oldu.

Marka bakımından sıralanacak olursa başta iPhone ardından da Samsung cihazların geldiğini tekrar hatırlatalım. Ancak akıllı telefon üreticileri yılda birkaç defa yeni modellerini tanıtıyorlar. Bu cihazlar karşılaştırıldığında ilk sırada genelde iPhone ve Samsung cihazlar oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu