Teknoloji

Instagram Mesaj Gitmiyor, Mesaj Gönderilemedi Son Dakika

Her uygulamada olduğu gibi Instagram uygulamasında da bazen hata alınabiliyor. Bazı kullanıcılar Instagram mesja gitmiyor ya da gelmiyor gibi problemlerle karşılaşabiliyor. Sizin için mesaj gönderilemedi hatasının neden kaynaklandığını açıklıyoruz.

Instagram DM özelliği artık bir mesajlaşma uygulaması haline geldi. Bu uygulamayı kullanan çoğu kişi Direct Message (DM) özelliğini de kullanıyor. Ancak bazen uygulama içerisinde mesaj gönderdiğinizde sürekli gönderilemedi uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. İnsanlar uygulamaların gelişmesiyle birlikte normal mesajı bırakıp bu uygulamalar üzerinden mesajlaşmaya başladılar.

Ancak bu uygulamalar bazen hata verebiliyor ve gönderdiğimiz mesajlar karşı tarafa iletilemeyebiliyor. Instagramda mesaj gönderilemedi hatasını her kullanıcı hemen hemen en az bir defa almıştır. Peki, instagram mesaj gönderemiyorum sorunu neden olur?

Instagram Mesaj Gitmiyor

Instagram mesaj sorununun birden fazla nedeni olabilir. Birine mesaj gönderdiğinizde gönderilemedi uyarısı ile karşılaşıyorsanız bunun farklı nedenleri olabilir. Instagram mesaj gelmiyor ve gitmiyor hatasının nedenleri:

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
  • Hesap sınırlamaları.
  • Uygulamayı kapatıp tekrar açın.
  • Uygulamayı güncelleyin.
  • Engelleme.
  • Arkadaşlarınıza aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını sorun.

Instagram’da mesaj gönderirken karşılaştığınız bu hatanın birçok farklı nedeni olabilir. Bunları başlıklar halinde aşağıda açıkladık.

İnternet Bağlantısı

Instagram uygulaması internet ile çalışan bir uygulamadır. İnternet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. İnternetiniz olmadığında ya da yavaş olduğunda, Instagram mesajları gönderemeyebilir. Cihazınızın internet bağlantısını kontrol ettikten sonra eğer internet kapalıysa açarak mesaj gönderin.

Hesap Sınırlamaları

Bazı kullanıcıların hesapları sınırlandırılabiliyor. Instagram, spam ya da kötüye kullanımı engellemek amacıyla hesapları sınırlayabilir veya engelleyebilir. Bu gibi durumlarda, mesaj gönderme işlevi de sınırlandırılır. Hesabınızda sınırlama ya da engelleme olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Uygulamayı Kapatıp Açın

Mobil cihazlarda kimi zaman uygulamalar hata verebiliyor. Bu gibi durumlarda uygulamadan çıkış yapıp tekrar açtığınızda sorun giderilmiş oluyor. Fakat bu çözüm yöntemi çok nadir işe yaramaktadır. Eğer halen daha sorun çözülmediyse alt başlıktaki adımları uygulamayı deneyebilirsiniz.

Uygulamayı Güncelleyin

Bazı Instagram kullanıcıları cep telefonlarında otomatik güncellemeleri kapatmış olabiliyor. Bu gibi durumlarda Instagram yeni bir güncelleme yayınladığında bu güncellemenin manuel olarak yapılması gerekir.

Instagram, sürekli olarak güncellemeler ile kendini geliştiriyor. Bu güncellemelerin yapılmaması halinde Instagram mesaj gitmiyor hatası ile karşılaşmak mümkündür. Uygulama mağazasından bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Yukarıdaki nedenlerden birinin sorununuzu açıkladığını düşünüyorsanız, önce sorunun neden kaynaklandığını belirleyin ve ardından sorunu çözmek için ilgili adımları atın. Sorun devam ediyorsa, Instagram destek ekibine başvurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir