Genel

Instagram ve Whatsapp Emoji Anlamları

Whatsapp uygulamasını kullanırken. mesajlaşmalarda sıkça emojiler kullanırız. Peki en çok kullanılan Whatsapp emoji anlamları nedir? Whatsapp’ta biri bize sadece bir tane emoji gönderiyorsa bu ne anlama geliyor? Instagram emoji anlamları da sıkça merak edildiği için burada detaylı bir içerik oluşturduk. Bu sayede Whatsapp, Instagram ve Twitter emoji anlamlarını kolayca öğrenebileceksiniz. Her bir emojinin kendine has ve özgü bir anlamı vardır. Gönderen bazı kişiler bu emojilere farklı anlamlar yüklemiş olsa da, genelde herkes aynı anlamda kullanıyor.

Instagram emoji anlamları, Whatsapp’taki ile aynıdır. Yani kullanıcılar bir emojiyi hem Whatsapp’ta hem de Instagram’da aynı anlamda kullanmaktadır. O halde hadi Whatsapp emoji anlamları ve Instagram emoji anlamları nelermiş incelemeye geçelim.

Whatsapp Emoji Anlamları

Whatsapp emojilerin anlamları nelerdir? Bu konu hakkında aşağıda en fazla kullanılan emojileri listeledik. Böylece hangi emojinin ne anlama geldiğini öğrenebileceksiniz. İşte sosyal medya uygulamalarında en fazla kullanılan emojiler ve bunların anlamları.

😀 Anlamı

Gülen yüz emojisi – bu emoji komik bir mesaj gönderildiğinde ya da komik bir durum olduğunda kullanılan semboldür. Neşeli, dişleri görünen gülen bir sırat görünümündedir.

😅 Anlamı

Gülen ve terleyen emoji. O kadar çok güldüm ki kendimi durduramıyorum anlamına gelir. Örneğin sosyal medya uygulamalarında komik videoların altında da sıkça bu emojiyi görebiliriz.

😂 Anlamı

Gülmekten gözünden yaş gelen emoji – anlamı ise o kadar çok güldüm ki gözlerimden yaş geldi. Çok komik olan durumlarda kullanılan bir semboldür.

🙂 Anlamı

Tebessüm eden emoji – mutlu ve arkadaşça bakan bir emojidir. Fakat bazı insanlar mevcut durum için sinirlendiklerinde de bu sembolü kullanabilirler. Sosyal medyada en fazla kullanılan sembollerden biri olduğunu da söyleyebiliriz.

🙃 Anlamı

Genelde ironi yaparken kullanılan ters tebessüm emojisidir. Bu emoji çoğu zaman ironi yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Birçok kişinin sık kullanılan emojilerinden biridir.

😇 Anlamı

Işıklı halkalı gülümseyen emoji – durumdan memnun olunduğunu belirtmek için kullanılan bir emojidir. Kadınlar ve erkekler tarafından mesajlaşırken kullanılabilir. Arkadaş canlısı, dost ve sevimli bir tebessüme sahiptir.

🥰 Anlamı

Üç kalpli gülümseyen emoji – aşık olunduğunda bulutların üstündeymiş gibi bir his yaratan durumu ifade etmek için kullanılır. Durumdan memnun olunduğunu ve sevgi dolu olduğunu ifade etmek isteyenler bu ifadeyi kullanabilir.

😍 Anlamı

Gözleri kalp gülen emoji – coşkulu aşk, delicesine aşık olma gibi anlamları vardır. Ayrıca hayranlık duyulan kişiler için de bu emoji kullanılabilir.

😘 Anlamı

Kalpli öpücük emojisi – sevgi, aşk ve duygusal bir öpücük anlamındadır. Biri size bu emojiyi gönderiyorsa sizi sevdiğini ifade ediyordur.

😗 Anlamı

Öpücük Emojisi – Bu emoji de yine öpmek anlamında kullanılmaktadır. Instagram ya da Whatsapp uygulamasında en fazla kullanılan sembollerden biridir.

😛 Anlamı

Dilini dışarı çıkaran emoji – Duygu çeşitliliği yaşayan kişiler kullanmaktadır. Sevimlilik, heyecan ve aptallık gibi duygulara da olduğunu ifade etmek için bu emojiyi kullanıyor olabilir.

🤗 Anlamı

Sarılan yüz emojisi – İlgi göstermek, sevgi göstermek ve sarılmak anlamlarında kullanılan bir semboldür. Bu sembol arkadaşlar ve sevgililer arasında sıkça kullanılmaktadır. Örneğin, sımsıkı sarıldım 🤗 şeklinde mesajlar gönderilebilir.

😑 Anlamı

Tarafsız gözleri kısık emoji – Bir olay anlattıktan sonra size bu tür bir mesaj geliyorsa, öylemi, bilemiyorum ve ben tarafsız kalmak istiyorum gibi anlamları vardır.

🧚‍♀️ Anlamı

Peri kızı emojisi – bu emoji prenses, melek gibi hissettim anlamında kullanılmaktadır. Özetle o kendini prenses peri sanıyor diyebiliriz. Küçük yaştaki kız kardeşlerimiz için bu emojiyi kullanabiliriz.

Kalp Emoji Anlamları

Whatsapp kalp emoji anlamları ise en fazla merak edilen konulardan biridir. Flörtler arasında sıkça kullanılan kalp sembolleri rengine göre farklı anlamlar taşımaktadır. Dolayısıyla kırmızı kalp dışında farklı bir renkte kalp emojisi alanlar bunun ne anlama geldiğini merak ediyorlar.

🤍 Anlamı

Beyaz kalp emojisi, temiz ve iyi duyguları anlatan bir semboldür. Beyaz kalp emojisi güven emojisi olarak da bilinir.

🖤 Anlamı

Siyah kalp kırgın olunduğunu, üzgünlüğü ve kabullenişi ifade etmek için kullanılır. Üzüntü ve keder gibi duyguları ifade etmek için kullanılır.

💙 Anlamı

Mavi kalp emoji anlamı, sevgi, sadakat ve bağlılık gibi duyguları anlatmak için gönderilir.

🧡 Anlamı;

Turuncu kalp emojisi tutku, sevgi ve romantizm gibi duyguları yansıtır. Yakın arkadaşlık ve benzeri hisleri de ifade eder.

🤎 Anlamı

Kahverengi kalp, dostluğu ve sevgiyi anlatan bir emojidir. Renkli kalp emojilerinden biridir. Bu emoji çok fazla kullanılamaz.

💚 Anlamı;

Arkadaşça sevgi ve hisleri anlatmak için kullanılır. Bazen ise kıskançlığı ifade etmek için kullanılır. Buna ek olarak doğa ve çevri sevgisinin geçtiği cümlelerin sonunda da kullanılarak cümleyi güçlendirir.

💜 Anlamı;

Mor kalp emoji anlamı sevgi, beğenme, anlayış ve duygu oluşumu anlamlarında kullanılabilir. Ayrıca mor renk zenginlik ve gösteriş anlamlarına da gelmektedir.

Whatsapp ❤️ Anlamı;

Kırmızı kalp emojisi sevgiyi, aşkı ve aşktan kaynaklanan duyguları anlatır. Birbirine aşık olan sevgililer, eşler ve flörtler tarafından sıkça kullanıldığı gibi arkadaşlar arasında da fazlaca kullanılıyor.

Instagram Emoji Anlamları

Instagram emoji anlamları da yine Whatsapp ile aynıdır. Yani emojilerin genel bir anlamı vardır ve bu anlamlar kullanıldığı uygulamaya göre farklılık göstermez. Fakat bazı emojilerin cinsel anlamları da bulunmaktadır. Bununla alakalı olarak cinsel emoji anlamları başlığını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir