Emoji Kopyala

Siyah Kalp Anlamı Nedir? Emoji Ne Anlama Gelir?

Whatsapp’ta mesajlaşırken gönderilen siyah kalp ne anlama gelir? Bu yazımızda “siyah kalp anlamı” ile alakalı tüm bilgilere yer verdiğimiz gibi siyah kalp kopyalama seçeneğini de bu içeriğimizde paylaştık. Biri size sürekli siyah kalp gönderiyorsa ve anlamını merak ediyorsanız işte detayları.

Siyah kalp ne demek, Whatsapp’ta flört ederken ya da Instagram biyografisinde 🖤 emojisi ile karşılaştıysanız ve anlamını merak ediyorsanız burada bütün detaylara ulaşabileceksiniz. Öncelikle, 🖤 emojisinin kullanımı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Çünkü herkes emojileri olması gerektiği anlamında kullanmayabilir. Örneğin, siyah kalp emojisi anlamı karamsar düşünceyi ifade etse de bazı kişiler kırmızı kalp yerine siyah rengi sevdiği için siyah kalp kullanabilirler.

siyah kalp emoji

Siyah Kalp Ne Demek?

Sosyal medyada en fazla kullandığımız şeyler emojilerdir. Kendimizi ifade etmek için ya da duygularımızı karşı tarafa yansıtmak için emojilerden faydalanırız. Her birinin farklı bir anlamı olan bu emojileri, özellikle sosyal medya kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Son zamanlarda çoğu kullanıcı, gönderdikleri mesajlarda ve sosyal medya içeriklerinde emojilere çok fazla yer veriyor. Tercih edilen emojilerden biri de siyah kalp emojisidir. Peki, siyah kalp anlamı nedir? Sevgiliniz size siyah kalp emojisi gönderiyorsa ne anlatmaya çalışıyor detaylarıyla burada açıklıyoruz.

 Siyah kalp sosyal medyada kadın ve erkekler tarafından farklı anlamlarda kullanılan sembollerden biridir. Örneğin bazı durumlarda “ruhun karanlık tarafını anlatmak, mutsuzluk ve hüznü ifade etmek” için kullanılır. Bazen de üzüntü ve keder söz konusuysa bunu karşı tarafa hissettirmek için kullanılan bir emojidir.

Siyah Kalp Emoji Anlamı

Siyah kalp emoji anlamı nedir? Bu sembölü özetle Kötü ruh hali olarak ifade edebiliriz. Siyah kalp, karanlık ve çarpık mizah anlayışını ifade etmek için kullanılır. Siyah kalp emojisi, ruhun karanlık tarafını yansıtır; üzüntü ve kederi ifade ettiği gibi hüznü de anlatmak için kullanılır. Ayrıca örneğin eşiniz tarafından bu sembol gönderiliyorsa size kırgın olduğunu ancak sizi sevdiğini ifade ediyordur.

Siyah renk kalp emojisi, bazen ironi amaçlı bazen de birini utandırmak amacıyla da kullanılabilir. Bununla beraber çoğu kişi tarafından mutsuzluk, hüzün, üzüntü, keder gibi anlamlarda da kullanılan bir semboldür. Sevgilinize bu sembolü gönderirseniz muhtemelen bir problem olduğunu düşünecek ve sorun nedir ya da bunu neden gönderdin gibi sorulara maruz kalabilirsiniz.

Siyah Kalp Kopyala

Whatsapp siyah kalp emojisi:Yukarıdaki kopyala düğmesine dokunarak siyah kalp emojisini kopyalayabilirsiniz. Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra Discord, Messenger, Facebook, Instagram, Whatsapp, Telegram ve daha birçok platformda yapıştırarak kullanılabilir. Farklı kalp sembolleri arıyorsanız kalp emoji kopyala içeriğini de ziyaret edebilirsiniz. Buradan diğer kalp emojilerinin de anlamını okuyabilirsiniz.

Karanlık tarafı gizli saklı yönleri öne çıkaran renk olan siyah kalp sembolünde de kullanılabiliyor. Biri bunalıma girdiğinde ya da mutsuz olduğu zaman size bu sembolü gönderebilir. Sosyal medyada kullanılan bu sembol bazen birine platonik aşıklığı ifade etmek için de kullanılabiliyor. Bu gibi durumlarda, biri size siyah kalp sembolü gönderiyorsa muhtemelen platonik olarak aşıktır.

Whatsappta Siyah Kalp Ne Demek?

Whatsapp’ta siyah kalp ne demek. Bu emojinin birden fazla anlamı olduğu için ve emoji kullanımı kişiden kişiye değiştiği için aşağıda geldiği anlamları sırasıyla listeledik. İşte siyah kalp emojisinin bazı anlamları:

 • Mutsuzluk
 • Üzüntü
 • Kırgınlık
 • Platonik aşk
 • Karanlık ruh
 • Hüzün
 • Çaresizlik

Ve buna benzer anlamlara gelebiliyor. Fakat bazı sosyal medya kullanıcıları sırf siyah rengi sevdiği için Whatsapp’ta mesajlaşırken siyah kalp emojisini de kullanabilirler.

Instagram’da Siyah Kalp Ne Anlama Gelir?

Whatsapp, Facebook, Messenger, Discord ve Telegram gibi sosyal medya uygulamalarında kullanıldığı gibi Instagram DM’den mesajlaşanların da sıkça kullandığı bir semboldür. Bazen de Instagram biyografi alanında bu sembolle karşılaşabilirsiniz. Daha önceden de belirttiğimiz gibi herkes sembollere farklı anlamlar verdiği için kullanım amacı da farklı olabilir. Örneğin biri sevgilisinden ayrıldıktan sonra Instagram biyografi alanına siyah kalp koyabiliyor.

Fakat siyah kalp emojisi genel olarak, hüzün, üzüntü, mutsuzluk, karamsarlık gibi anlamlarda gelmektedir. İstisnai durumlarda ise bazıları bu emojiyi sırf rengini sevdiği için kullanabiliyor. Siyah kalp emoji anlamı dışında farklı bir sembolün de anlamını merak ediyorsanız yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Siyah kalp emoji anlamı
  Siyah kalp emojisi, bana hep mutsuzluğu, umutsuzluğu, hüznü ve acıları çağrıştırıyor. Bu emojiyi kullananlar genelde mutsuz ve huzursuz kişiliğe sahip oluyorlar. Bazıları aldatılmış, bazıları sevgilisinden ayrılmış bazıları ise bu dünyada yapayalnız kaldıkları için bu sembolü kullanıyorlar. Tabi emoji kullanımı yukarıda denildiği gibi kişiden kişiye değişiyor. Sadece siyah rengini sevdikleri için de bu emojiyi kullananlar olabiliyor. Benim en sevdiğim siyah kalp emojileri ise:

  Siyah kalp:
  Siyah kalp emojisi 2:
  Siyah kalp emojisi 3:
  Siyah kalp emojisi 4:

  Siyah kalp anlamı: Mutsuzluk, huzursuzluk, üzgün olmak, kırgın olmak, hayallerini yitirmek gibi anlamlara gelebilir. Buna ek olarak, seni seviyorum ama beni üzdün gibi bir anlamı da olduğu söylenilebilir.

  Instagram Siyah Kalp Atmak İsteyen Kişi Ne Demek İstiyor?
  Son yıllarda, flört aşamasında bireyler birbirlerine renkli kalpler gönderebiliyor. Bu kalplerin her birinin kendine özel anlamı olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, beyaz kalp saflığı ve temiz sevgiyi ifade ediyor. Siyah kalp ise kullanımına bağlı olarak kişiden kişiye anlam bakımından farklılık göstermektedir. Benim beğendiğim emojiler yukarıdaki gibi peki siz en çok hangi kalp emojisini kullanıyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir