Teknoloji

Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır? 2024 iPhone – Android

Twitter, bazı içerikleri “hassas içerik” uyarısıyla görüntülenmeye engeller . Bu uyarıyı iPhone veya Android cihazlarda devre dışı bırakabilirsiniz.

‘Bu medya hassas içeriğe sahip olabilir’ şeklinde bir tweet veya görselle mi karşılaştınız? Bu tür güvenlik uyarılarıyla karşılaşmanız durumuna ‘Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster’ ayarı ile hassas içerik uyarılarını devre dışı bırakabilirsiniz.

twitter hassas içerik açma

Twitter, kullanıcılara hassas olabilecek şiddet veya yetişkinlere yönelik içerikler için bu tweet hassas içeriğe sahip olabilir uyarısı verir. Bunun nedeni, Twitter’da insanların paylaşmış oldu twet, fotoğraf ve videoların güvenlik aracı ile hassas içerik olarak algılanmasıdır. Bu durumda içeriği görüntülemeyi seçebilir veya uygulamadan hassas içerik uyarısını tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Twitter hassas içerik uyarısı veren paylaşımları görebilmek için kullanıcının 18 yaşından büyük olması ve hesaba giriş yapılmış olması gerekmektedir.

Android Cihazlarda Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır?

Android telefonlarda Twitter uygulamasını kullanarak “Bu medya hassas içeriğe sahip olabilir” uyarısını tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Böylelikle artık twet ve resimlerde artık hassas içerik uyarısı çıkmaz ve direkt olarak açılır.

Twitter hassas içerik açma işlemi için adımları izleyebilirsiniz:

 • Twitter uygulamasın açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Sol üst alanda bulunan Profil resminize tıklayın.
 • Ayarlar ve Destek’e alanında bulunan Ayarlar ve gizlilik sayfasını açın.
 • Gizlilik ve güvenlik yazısına dokunun . 
 • Şimdi, Gördüğün İçerik‘e dokunun . 
 • Açılan sayfada, Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster onay kutusunu seçin
 • Böylelikle artık hassas içerik uyarısı veren paylaşımlar açılacaktır.
twitter hassas içerik nasıl açılır
twitter hassas içerik açma android

iPhone Telefonlarda Twitter Hassas İçerik Açma

iPhone için Twitter hassas içerik açma işlemi mobil uygulamadan yapılabiliyor. “Bu medya hassas içeriğe sahip olabilir” uyarısını her gördüğünüzde “Görüntüle” yazısına tıklamadan direkt olarak açılmasını sağlayabilirsiniz.

 • Twitter hassas içerik açma iPhone telefonlarda mobil uygulama ayarlarından yapılıyor.
 • Twitter uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Sol üst alanda bulunan profil fotoğrafınıza tıklayın.
 • Ayarlar ve Destek bölümünde yer alan Ayarlar ve gizlilik alanına giin.
 • Gizlilik ve güvenlik yazısına tıklayın.
 • Açılan sayfada Gördüğün İçerik yazısına tıklayın.
 • “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” yazısının yanında bulunan butonu aktif etmeniz halinde artık Twet ve medyada hassas içerik uyarısı görünmeyecektir.

Twitter Hassas İçerik Açma İngilizce

Son zamanlarda özellikle İngilizce dilini geliştirmek isteyenler cep telefonunun ilini İngilizce olarak kullanıyor. Durum böyle olunca çok fazla İngilizce bilmeyenler uygulama ayarlarında zorluk yaşayabiliyor. İngilizce bir telefondan Twitter uygulamasının hassas içerik özelliğini açarak içeriklere anında ulaşabilirsiniz.

İngilizce Twitter hassas içerik açmak için:

 • Twitter uygulamasın açarak ve hesabınıza giriş yapın.
 • Sol üst alanda bulunan Profil fotoğrafına tıklayın.
 • Settings and Support alanında bulunan Settings and privacy sayfasını açın.
 • Privacy and safety yazısına dokunun . 
 • Şimdi, Content you see yazısına dokunun . 
 • Açılan sayfada, Display media that may contain sensitive content
 • Bundan sonra hassas içerik uyarısı veren paylaşımlar açılacaktır.

Yaş Sınırı Olan, Yetişkinlere Yönelik İçerik

Twitter üye girişi yapmayan kişilere hassas içerikler “Yaş sınırı olan, yetişkinlere yönelik içerik. Bu içerik 18 yaşın altındaki kullanıcılar için uygun olmayabilir. Bu medyayı görüntülemek için Twitter’a üye olun” şeklinde gösterilir. Bunun nedeni şiddet ve yetişkinlere yönelik içeriğin hassas içerik olarak algılanmasıdır. Bu nedenle Twitter kullanıcısının 18 yaşından büyük olması ve üye girişi yapması gerekmektedir.

Kullanıcı üye girişi yaptıktan sonra hassas içerikleri açabilir. Hassas içerik uyarısı ile karşılaşmamak için gizlilik ayarlarından “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” alanını aktif edebilir. Yaş sınırı olan, yetişkinlere yönelik içerik. içeriğin görüntülenebilmesi için kullanıcının 18 yaşından büyük olmalı ve kullanıcı girişi yapmalıdır. Sonrasında içeriklere erişim sağlayabilir.

Twitter’da Hassas İçerikleri Nasıl Görebilirim?

Twitter’da karşınıza çıkan hassas içerikleri görüntülemek için “Görüntüle” butonuna tıklayabilirsiniz. Ancak bir çok içerikte bu uyarıyı görüyorsanız ve artık karşınıza çıksın istemiyorsanız hassas içerik ayarı ile bu uyarıları kapatabilirsiniz.

Ayarlar ve Destek>Ayarlar ve gizlilik>Gizlilik ve güvenlik>Gördüğün İçerik adımlarını takip ederek “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” alanını aktif ederseniz hassas içerik uyarısı ile artık karşılaşmamış olursunuz.

Dikkat: Bu profil hassas içeriğe sahip olabilir

Twitter’da bir profilde şiddet ve yetişkin içerikli paylaşımlar yapılıyorsa, o profile girişlerde “Dikkat: Bu profil hassas içeriğe sahip olabilir” uyarısı çıkabilir. “Evet, profili görüntüle” dediğiniz zaman erişim sağlayabilirsiniz.

Profillere girişlerde hassas içerik uyarısı vermesini istemiyorsanız Gizlilik ve güvenlik ayarları sayfasından Gördüğün İçerik alanına giderek “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” butonunu aktif edebilirsiniz. Hassas içerik açma işleminden sonra artık profiller ve paylaşımlarda herhangi bir uyarı ile karşılaşmazsınız.

Content warning: Nudity

The Tweet author flagged this Tweet as showing sensitive content. Bu uyarıda ise Twitter kullanıcısı ilgili içeriğin yetişkinlere yönelik olduğunu seçmiş demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir