Teknoloji

Whatsapp İsim Gizleme Görünmez Yapma – Adını Boş Bırakma

iPhone ve Android Whatsapp isim gizleme nasıl yapılır? Whatsapp adını görünmez yapma ve ismi boş bırakma detayları.

Whatsapp isim görünmez yapma, insanlar Wp uygulamasında isimlerini yazarak kullanmaya başlayabiliyorlar. Numaranızın kayıtlı olmadığı kişilere dahi mesaj gönderdiğinizde Whatsapp‘a kayıt olduğunuzda yazdığınız isminizi görürler. Bu sayede mesaj alan kişi kimden mesaj geldiğini kolayca öğrenebiliyor. Ancak Whatsapp’da mesaj gönderirken adınızı gizlemek isterseniz bu da mümkün. Nasıl mı? Burada anlattığımız 3 yöntemi kullanarak Whatsapp uygulamasında adınızı gizleyebilirsiniz.

Whatsapp uygulamasına kayıt olurken zorunlu tutulan adınız kısmını boş bırakmak mümkün. Ancak normal bir boşluk bırakarak bunu yapamazsınız. En iyi ihtimalle bir nokta sembolü bırakmanız gerekir. Fakat bu da oldukça çirkin bir görüntüye neden oluyor. Boşluk kopyala sayfası olarak Wp uygulamasında görünmez isim yapmayı adım adım sizin için anlattık.

Whatsapp İsim Gizleme Nasıl Yapılır?

whatsapp adını boş bırakma

Whatsapp isim gizleme nasıl yapılır bilmeyenler aşağıdaki adımları uygulayarak görünmez isim yapabilirler. Whatsapp uygulamasına giriş yapın sonra;

  • Ayarlar bölümüne girin,
  • Üstte profil fotoğrafınızın yanında yazan adınıza dokunun,
  • Ardından, aşağıdaki butona dokunarak görünmez boşluğu kopyalama işlemini tamamlayın,
  • Sonrasında kopyaladığınız bu boşluğu adınızın yazdığı yere yapıştırarak kaydedin.

Yukarıdaki Kopyala butonuna dokunarak görünmeyen boşluk karakterini kopyalayabilirsiniz.

Not: Eğer mobil cihazdan yapamazsanız Web Whatsapp adresinden yani bilgisayardan giriş yapıp bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Whatsapp Adını Görünmez Yapma

Whatsapp adını görünmez yapmak için yukarıdaki yöntemle beraber bu yöntemi de kullanabilirsin. Whatsapp’da adını gizlemek için normal boşluk bırakıp kayıt edemezsin. Bunun yerine özel boşluk karakterini kullanman gerekir. Yapman gereken;

1. Whatsapp adını görünmez yapmak için (‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎) soldaki parantez içinde bulunan görünmez boşluk simgesini kopyalayın.

2- Ardından Whatsapp Ayarlar bölümüne girin.

3- Sonrasında Adınızın yazdığı yere yapıştırın.

4- Yapıştırdıktan sonra kaydedin.

5- Böylece adınızı gizlemiş yani görünmez isim yapmış olursunuz.

Çoğu kişi Whatsapp’da adını gizlemek için normal boşluk bırakıp kaydetmeye çalışıyor. Ancak bu çalışmayan bir yöntemdir. Bunun yerine yapmanız gereken tek şey buradaki boşluğu kopyalamak olacaktır. Bazı mobil cihazlarda yapılabilse de çoğu mobil cihaz bu boşluk karakterini desteklemeyebilir. Bu durumda yapılması gereken şey web.whatsapp.com adresinden Whatsapp‘a giriş yapmak ve sonrasında burada anlatıldığı gibi adını boşluk ile değiştirmek

Whatsapp İsim Boş Bırakma

whatsapp ismini gizleme
whatsapp ismini gizleme

Whatsapp adını boş bırakma, wp isini boş bırakmam yöntemi olarak yukarıdaki iki farklı yöntemle birlikte son olarak bu başlık altındaki yöntem kullanılabilir. Buradaki yöntemler uygulaması basit yöntemlerdir. 3. yöntem olarak yapılması gereken şey yine parantez içindeki kodu kopyalamaktır.

– Whatsapp adını boş bırakmak için (‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎) soldaki parantez içi boşluğu kopyalamak ve adınızın yazdığı yere yapıştırmaktır. Whatsapp İsim Gizleme Görünmez Yapma – Whatsapp Adını Boş Bırakma adımları işte bu kadar basit. Tek yapmanız gereken mobil cihazdan olmazsa Web Whatsapp ile giriş yapıp ilgili ayarları yapmak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir