Teknoloji

Wifi Ağına Oturum Açın Diyor Ne Demek? Hatası 2024

Wifi ağına oturum açın ve Wifi ağında oturum açın ne demek? Wifi ağına bağlanırken bazen hatalar ile karşılaşıyoruz. Bilgisayardan olduğu gibi telefonlar da bazen hata verebiliyor.

Android telefonlarda sıkça rastlanan bu hatanın çözümü nasıl sağlanır? Kablosuz bağlantıyla alakalı sorun yaşanıyor ya da ünlem işaretli Kablosuz simgesi wifi ünlem simgesini görüyorsanız buradaki çözüm yöntemini uygulayın. Bu yöntemler kullanılarak Android telefonlarda yaşanan Wi-fi ağında oturum açın uyarısını giderebilirsiniz.

İnsanlar evde, işte ya da misafirlikte mevcut mobil veri internetini tüketmemek için Wi-fi ağlarına bağlanırlar. Wifi ağları hem daha hızlı internet kullanmamıza hem de mobil paketten tüketmeden internetten gezinmemize olanak sağlıyor. Fakat Wi-fi ağları kullanılırken Android cihazlar bazen çeşitli sorunlar ile karşılaşabiliyorlar. Bu sorunlar arasında Wifi oturum açma hatasıdır. Bu haberde Wifi ağına oturum açın ve Wifi ağında oturum açın ne demek? Sorularına yanıt arayanlar için çözüm yöntemini hazırladık.

Wifi Ağına Oturum Açın Hatası Çözümü

Wifi Ağına Oturum Açın Hatası Çözümü
Wifi Ağına Oturum Açın Hatası Çözümü

Wifi ağına oturum açın hatasını yaşayanlar aşağıdaki yöntemler sayesinde çözüme ulaştırabilirler eğer hata çözüme ulaşmazsa ikinci yöntemi de denemenizi öneririz.

 1. Kablosuz özelliğinin aktif olduğundan tam anlamıyla emin olun.
 2. Sonradan, Kablosuz özelliğini kapatarak tekrar açıp Wifi ağına tekrar bağlanın.
 3. Uçak modunun kapalı olup olmadığını da kontrol edin.
 4. Ardından yeniden bağlanmak için Uçak modunu açıp kapatabilirsiniz.
 5. Eğer çözüme ulaşılamazsa telefonu yeniden başlatın.

2. Yöntem;

 • Wifi şifresinin doğru olup olmadığını kontrol edin.
 • Wifi ağını unutup tekrar şifreyi doğru şekilde yazarak bağlanmayı deneyin.
 • Wifi‘de internet ışığının yanıp yanmadığını kontrol edin. Eğer internet ışığı yanmıyorsa bu hata yaşanabilir.

Wifi Ağında Oturum Açın Ne Demek?

Wifi Ağında Oturum Açın Ne Demek
Wifi Ağında Oturum Açın Ne Demek

Wifi ağında oturum açın ne demek sorusu da yanıt aranan sorulardan biridir. Aslında ana başlık ile aynı hatadır. Hatanın çözümü için yukarıda bahsedilen maddeleri uygulamanızı öneririz. Hatayı saptamak için;

 • Telefon: Kablosuz internet ağına bilgisayardan, başka bir telefondan bağlanmayı deneyin. Diğer akıllı cihazlar Wifi ağına bağlanabiliyorsa problem kullandığınız cihaz ile alakalıdır.
 • Ağ: Telefonun, başka bir Wifi ağına bağlanabilip bağlanmadığını kontrol edin. Telefonunuz başka bir ağa bağlanırsa problem kullandığınız Wifi ağı ile ilgilidir.
 • İnternet: Telefonunuz wifi ağına bağlanıyor fakat internete girmiyorsa problem telefon ile ilgili değildir. Yaşamış olduğunuz sorunun nedeni Wifi ağından kaynaklanmaktadır.

Android Wifi Oturum Açma Hatası

Android telefonunuzdan evinizdeki ya da herhangi bir yerdeki Wi-fi ağına bağlanmak istiyor ancak bu hata ile karşılaşıyorsanız yukarıdaki başlıkta bahsedilen adımları uygulayabilirsiniz. Eğer başka telefonlar Wifi ağına bağlanabiliyor ancak sadece siz bağlanamıyorsanız aşağıdaki detayları kontrol edin.

 • Wifi şifresini doğru yazdığınızdan emin olun.
 • Önceden bağlandığınız bir Wi-Fi ağı ise şifrenin değişmediğinden emin olun.
 • Modemin internet ve Wifi ışıklarının sabit olarak yandığından emin olun.
 • Modemi kullanan diğer cihazların internete bağlanıp bağlanamadığını test edin.
 • Cihazı kapatıp açarak tekrar bağlanmayı deneyin.

Wifi Oturum Açma Ekranı Gelmiyor

Xiaomi, Huawei, Samsung Wifi oturum açma ekranı gelmiyor sorunu wifi ağına bağlanmak isteyenlerin yaşadığı problemlerdendir. Eğer diğer cihazlar bağlanabiliyor ve yukarıda anlatılan yöntemleri de denemenize rağmen giriş yapamıyorsanız cihazın güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Eğer cihaz için bir güncelleme varsa bu güncellemeyi yapın. Telefonu güncellemeden sonra kapatıp tekrar aktif hale getirin ve Wifi ağına bağlanın. Diğer Teknoloji haberlerine de bakmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir