Teknoloji

Xiaomi Duvar Kağıdı Döngüsü Nasıl Kapatılır?

Xiaomi cep telefonlarına MI Duvar kağıdı döngüsü (Mi Wallpaper Carousel) MIUI 12.5 güncellemesi ile gelen bir özelliktir. Çoğu kişi sevse de bu özelliği Xiaomi duvar kağıdı döngüsü nasıl kapatılır sorusuna yanıt arıyor. Diğer özelliklerde olduğu gibi duvar kağıdı döngüsü kapatma işlemi de mevcut. Nasıl yapılacağını detaylı şekilde anlatıyoruz.

Rehber niteliğinde olan Xiaomi duvar kağıdı döngüsü kapatma haberimizde hem nasıl kapatılacağı hem de nasıl tekrar aktif edileceğini anlatıyoruz. Duvar kağıdı döngüsü özelliği kilit ekranı her açıldığında fakrlı görseller göstermeye yarıyor. Normalde telefonlar kilit ekranındayken tek bir fotoğraf gösterir. Fakat Xiaomi getirmiş olduğu yenilik sayesinde birden fazla fotoğraf görmemize olanak sağlıyor. Duvar kağıdı döngüsünün bir diğer özelliği ise istediğimiz görselin gösterilme sıklığını da ayarlayabiliyoruz.

Xiaomi Duvar Kağıdı Döngüsü Nedir?,

Xiaomi duvar kağıdı döngüsü telefon kilit ekranındayken her açıldığında farklı duvar kağıtları göstermeye yarar. Bu özellik sayesinde tek bir wallpaper değil birden fazla görsel ayarlanabilir. Özelliği istediğiniz zaman kapatabilir ya da tekrar açabilirsiniz. Aynı zamanda tamamen kaldırmak da mümkün. Kaldırdıktan sonra tekrar kullanmak isteyenler Google Play uygulama mağazasından indirip kurabilirler.

Xiaomi Duvar Kağıdı Döngüsü Kapatma Adımları

  1. Ayarlar‘a girin.
  2. Kilit Ekranı‘nı açın.
  3. Bu ekrandan Duvar Kağıdı Döngüsü‘ne basın.
  4. Kapalı duruma getirmeniz gerekir.

Xiaomi telefonunuzdan duvar kağıdı döngüsü kapatma işlemi için Ayarlar > Kilit Ekranı > Duvar Kağıdı Döngüsü adımlarını takip edip son etapta Kapalı konuma getirmek gerekir. Bunu yaptığınızda özelliği tamamen kapalı konuma getirmiş olursunuz. Duvar kağıdı döngüsü birden fazla duvar kağıdının kilit ekranında görünmesine olanak sağlar. Ancak bazı kullanıcılar bunun çok fazla şarj yediğini ya da beğenmediğinden dolayı kapatmak isteyebiliyorlar. Bu durumda yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Tekrar açmak için:

  • Ayarlar > Kilit Ekranı > Duvar Kağıdı Döngüsü ekranına gelin.
  • Bu ekrandan özelliği aktif edebilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz görselin gösterilme sıklığını da ayarlayabiliyorsunuz. Tamamen kaldırmak isteyenler ise aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirler.

Mi Duvar Kağıdı Döngüsü Kaldırma

  1. Ayarlar menüsüne giriş yapmalısınız.
  2. Depolama dokunarak uygulamalar bölümüne gelin.
  3. Uygulamalar‘ı açın ve buradan Duvar Kağıdı Döngüsü‘ne giriş yapın.
  4. En alttaki seçenek Uygulamayı Kaldır seçeneğidir buna dokunarak özelliği kaldırabilirsiniz.

Ancak ilerleyen sürede tekrar kullanmak isteyenler buradan Google Play’e giriş yaparak özelliği tekrar aktif edebilir ve kullanmaya başlayabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir