Genel

Kök İşareti Kopyala (√¯)

Klavyede kök işareti nasıl yapılır? Excel, Word ya da herhangi bir uygulamada kullanmak için ‘kök işareti kopyala’ yapıştır seçeneğini burada tek dokunuş ile yapabilirsiniz. Kök işareti matematiksel bir terimdir. Önüne gelen sayının karekökünün alınacağını anlamamıza yarayan işaret de denilebilir. Kök işaretinin simgesi √¯ şeklindedir. Kök simgesi ilk Alman matematikçi Christoff Rudolff tarafından Coss adlı cebir kitabında kullanıldı.

Kök işareti kopyala, genel olarak bilgisayardan ve mobil cep telefonu ve tabletlerden yapılan bir işlemdir. Aşağıdaki butonu kullanarak direkt kopyalayabilirsiniz.

Kök İşareti Kopyala

Karekök İşareti Kopyala:
Kök İşareti: Kopyalandı!
Karekök İşareti: √¯ Kopyalandı!

Karekök emojisini yukarıdaki kopyala butonlarını kullanarak kopyalayın. Excel, Whatsapp, Instagram, Youtube, Word, Discord veya herhangi bir uygulamaya yapıştırıp hemen kullanın.

Windows ve Mac bilgisayarınızdan kopyalayabileceğiniz gibi iPhone ve Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlardan da kopyalanabilir. Kopyalanan sembolü bilgisayarda yapıştırmak için ilgili alana gelip CTRL + V tuşlarına eşzamanlı basmanız gerekir. Mobil yani telefondan yapıştırmak için yapıştırılacak alana gelinir ve iki defa dokunulur. Açılan kutucuktaki yapıştır seçeneğine dokunarak yapıştırabilirsiniz.

Klavyede Kök İşareti Nasıl Yapılır?

Bazı matematik sembolleri hazır olarak klavyede yer almayabilir. Bu sembollerden biri de karekök almamız gerektiğini ileten kök sembolüdür. Bu yüzden çoğu kişi tarafından kopyalayarak kullanımı tercih ediliyor. Fakat klavyede kök işaretini direkt olarak yapamayız. İsteyenler yukarıda bulunan kopyalama seçeneğini kullanabilirler.

Kopyala yapıştır yöntemi uygulanırken CTRL + C tuşlarına basıp, ardından kullanılacak yere CTRL + V tuşlarına basmanız yeterlidir. Lakin, klavyede kök işareti yapmak isterseniz karakter eşlem tablosunu açmanız gerekir. Windows 8 ve Windows 10 bilgisayarınızın arama kısmına ‘karakter eşlem’ yazın ve bu uygulamayı açın. Buradan Unicode sayfasına gidin. Buradan 221A yazıp kopyala yapıştır yapmanız gerekir. Bu sayede kök işareti elde edilmiş olur. Fakat bu kadar uğraşmak yerine kopyalamak daha hızlı sonuç almanıza olanak sağlar.

Karekök Emojisi Kopyala

Karekök emojisini yukarıdaki seçenekten de kopyalayabilirsiniz. Farklı ve değişik semboller arıyorsanız aşağıdaki başlıkları da incelemenizi öneririz.

Benzer Konular: İntegral İşareti Kopyala | Yükleniyor Emojisi | Sinek Emojisi Kopyala | Doğu Türkistan Bayrağı Emoji Kopyala

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir